Забава

Во Грција се носат хит маички, со отстранување на сонцето од Кутлеш, како акција на македонската Влада !

Во Грција се носат хит маички, со отстранување на сонцето од Кутлеш, како акција на македонската Влада !

Акцијата на Владата на Зоран Заев во Македонија за отстранување на македонските симболи наиде на одушевување во соседна Грција. Отстранувањето на Сонцето од Кутлеш од капаците на шахтите во Скопје,...

Read more

Битолчанецот кој го враќаше сонцето од Кутлеш на шахтите, со оригинална маичка со Заев: „Време е да си е*и мајката !“

Битолчанецот кој го враќаше сонцето од Кутлеш на шахтите, со оригинална маичка со Заев: „Време е да си е*и мајката !“

Горан Божиновски од Битола, кој стана хит на социјалните мрежи откако се впушти во герила акција за враќање на Сонцето од Кутлеш на шахтите на битолските улици, синоќа беше облечен...

Read more

“Kurir.rs”: Во телефонот на Боки 13, експлицитни фотки од „дружба“ со српски политичар ?

“Kurir.rs”: Во телефонот на Боки 13, експлицитни фотки од „дружба“ со српски политичар ?

Во телефонот на уапсениот Бојан Јовановски, полицијата пронашла шокантна преписка со еден српски политичар. Пронајдени се дури и експлицитни фотографии од нивното интимно дружење, кои во моментов ги поседуваат истражните...

Read more

Гренланд ја отфрли идејата на Трамп да ги купи:”Не сме на продажба”!

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Владата на Гренланд соопшти дека нејзината територија не е на продажба, по извештаите дека претседателот на САД Доналд Трамп бара начин да го купи огромниот, заледен остров. Владата на Гренланд...

Read more

Бившиот боксерски ас Мајк Тајсон, стана произведувач на марихуана !

Бившиот боксерски ас Мајк Тајсон, стана произведувач на марихуана !

Поранешниот професионален боксер и светски шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон на својот ранч во Калифорнија ги одгледува сите видови на марихуана. Тајсон бизнисот го разви во држава во која...

Read more

Кај Истра, од Јадранско море извадено тело на нуркач од Полска кој се удавил во 2013 година !

Богата нација: Милион македонски туристи оставиле 155 милиони евра во Грција !

Од Јадранот кај Истра, извлечено е мртво тело коешто најверојатно е полски нуркач исчезнат уште во 2013 година, пишува „Глас на Истра“. Од специјалната полиција информираа дека нуркачите телото го...

Read more

Архитекти од Виетнам, наместо нов кров за катедралата Нотр Дам, предлагаат водени текови со чамци ?!

Архитекти од Виетнам, наместо нов кров за катедралата Нотр Дам, предлагаат водени текови со чамци ?!

Архитектите со седиште во Виетнам, од студиото „Бај Хјунх“, создадоа предлог за урбан воден пат или тек, како нов тип на кров за катедралата Нотр Дам во Париз. Наменет за...

Read more

ВИДЕО: Пијаната пејачка Тејлор Свифт, хит на социјалните мрежи !

ВИДЕО: Пијаната пејачка Тејлор Свифт, хит на социјалните мрежи !

Пејачката Тејлор Свифт стана хит на Твитер откако се испијани на прославата заедно со колегите и соработниците.Тејлор на претстојните награди на МТВ е номинирана дури во десет категории , што...

Read more
Page 1 of 60 1 2 60