Забава

Каква грешка ! Авион на „Бритиш ервјез“ наместо во Германија, слетал во Шкотска !

Каква грешка ! Авион на „Бритиш ервјез“ наместо во Германија, слетал во Шкотска !

Авион на „Бритиш ервејз“ на лет од Лондон за Диселдорф, Германија по грешка слетал во Единбург, Шкотска. Авиокомпанијата денеска рече дека проблемот почнал кога бил поднесен погрешен план за летање...

Read more

ВИДЕО: Холандска манекенка паднала од 20 кат по свингерска забава со богаташ, но полицијата тврди дека починала пред падот ?!

ВИДЕО: Холандска манекенка паднала од 20 кат по свингерска забава со богаташ, но полицијата тврди дека починала пред падот ?!

Холандската манекенка, 18-годишната Ивана Смит, чие безживотно тело било пронајдено по свингерска забава во Куала Лумпур, била мртва пред падот од балконот на 20-ти кат, стои во новиот извештај од...

Read more

Една од пејачките на „Спајс грлс“ призна дека имала секс со колешка од групата ?!

Една од пејачките на „Спајс грлс“ призна дека имала секс со колешка од групата ?!

Мел Б (43) ја шокираше јавноста кога откри дека спиела со пејачката Гери Хорнер (46) во текот на нивната најголема слава во деведесетите години, па поради тоа постои сомневање дека...

Read more

Десетте најбогати семејства во САД поседуваат 500 милијарди долари – Најбогатиот, речиси третина од тие пари !

Десетте најбогати семејства во САД поседуваат 500 милијарди долари – Најбогатиот, речиси третина од тие пари !

Десетте најбогати американски семејства заедно имаат вкупно 530 милијарди долари, стои во извештајот на државниот Институт за политички истражувања. Богатството на секоја од тие „династии“ е од компании кои всушност...

Read more

ВИДЕО: Дури и во Етиопија, домородните племиња ја пеат „Македонско девојче“ !

ВИДЕО: Дури и во Етиопија, домородните племиња ја пеат „Македонско девојче“ !

Еве како ја пееме „Македонско девојче“, на гости кај Сурма, со дoмopoднитe луѓе на границата помеѓу Етиопија и Јужен Судан, гласи пораката под видеото што на Фејсбук го објавува Билјана...

Read more

ВИДЕО: Ќебапчилница во Травник, направила сендвич со 2160 ќебапи ?!

ВИДЕО: Ќебапчилница во Травник, направила сендвич со 2160 ќебапи ?!

Познатата травничка ќебапчилница „Хари“ во БиХ вчера ја претстави најголемата порција ќебапи досега. Во огромна лепиња работниците од ќебапчилницата послужија 2.160 ќебапи кои бесплатно им ги дадоа на граѓаните на...

Read more

ВИДЕО: Чудна дупка на небото, над Емирати ! Никој не знае природен феномен ли е, или натприродна сила !

ВИДЕО: Чудна дупка на небото, над Емирати ! Никој не знае природен феномен ли е, или натприродна сила !

Пред неколку дена на небото над Обединетите Арапски Емирати се појавила чудна дупка, а бројни корисници на социјалните мрежи изразиле сомнение дека станува збор за инвазија на вонземјани. Изминатите денови...

Read more

ВИДЕО: Кантри пејач починал, откако се застрелал случајно со пиштол додека снимал видео спот !

ВИДЕО: Кантри пејач починал, откако се застрелал случајно со пиштол додека снимал видео спот !

Кантри пејачот Џастин Картер погинал на снимање на спот во Тексас, така што случајно испукал куршум додека држел пиштол во рака. Пејачот трагично настрадал во 35-тата година, а пиштолот кој...

Read more
Page 1 of 30 1 2 30