Забава

Љубов: 65 годишен чешки богаташ, во Кан ја запросил својата 25.годишна девојка ?!

Љубов: 65 годишен чешки богаташ, во Кан ја запросил својата 25.годишна девојка ?!

Чешкиот тајкун Милош Кант ги надмина сите необични модни комбинации и ги фрли во втор план убавиците кои се натпреваруваат која најдобро ќе изгледа на црвениот тепих на Канскиот фестивал....

Read more

ВИДЕО: Терминатор се враќа по шести пат, заедно со Шварценегер и Линда Хамилтон !

ВИДЕО: Терминатор се враќа по шести пат, заедно со Шварценегер и Линда Хамилтон !

Сара Конор се врати во најновото продолжение на Терминатор , заедно со нејзиниот партнер Арнолд Шварценегер.По цели 35 години од првиот Терминатор , Сара Конор се појави во најновото продолжение...

Read more

ВИДЕО: Кристјано Роналдо се пофалил со новиот „ѕвер“ од 1.45 милиони долари !

ВИДЕО: Кристјано Роналдо се пофалил со новиот „ѕвер“ од 1.45 милиони долари !

Кристијано Роналдо е познат како страстен колекционер на скапоцени автомобили, а овој пат се почестил со возење на McLaren Senna. Фудбалерот се почестил со опасна машина, McLaren Senna кој е...

Read more

Холивудскиот продуцент Вајнстин ќе им плати на жените кои ги злоставувал 44 милиони долари оштета !

Холивудскиот продуцент Вајнстин ќе им плати на жените кои ги злоставувал 44 милиони долари оштета !

Холивудскиот филмски продуцент Харви Вајнстин и поранешните членови на бордот на неговото студио постигнаа привремен договор со сите жени кои го обвинија за сексуално малтретирање, пренесуваат американските медиуми. Адвокатите информираа...

Read more

Укината забраната за лов на слонови – 130.000 загрозени слонови во опасност од ловците во Африка !

Укината забраната за лов на слонови – 130.000 загрозени слонови во опасност од ловците во Африка !

Боцвана ја укина забраната за лов, повикувајќи се на зголемениот број инциденти меѓу слоновите и луѓето во текот на петте години додека забраната беше на сила. Јужноафриканската нација, која е...

Read more

ВИДЕО: Мексико продава 82 запленети мафијашки автомобили вредни 1.5 милиони долари !

ВИДЕО: Мексико продава 82 запленети мафијашки автомобили вредни 1.5 милиони долари !

Аукцијата на 82 луксузни автомобили , запленети од нарко картелите во Мексико , е закажана за во недела.Почетната цена за сите автомобили е околу 1,5 милиони долари. Шефот на неодамна...

Read more

ВИДЕО: Наскоро нови бакноти од 100 и 200 евра, со невиден квалитет и безбедност !

ВИДЕО: Наскоро нови бакноти од 100 и 200 евра, со невиден квалитет и безбедност !

Нови банкноти од 100 и 200 евра кои ќе бидат во оптек од 28 мај. Европската централна банка со нив завршува серијата наречена Европа. Овие банкноти имаат подобрени безбедносни карактеристики...

Read more
Page 17 of 60 1 16 17 18 60