Забава

Самотијата ги натера Германците да направат Министерство за „Осамени“ !?

Самотијата ги натера Германците да направат Министерство за „Осамени“ !?

Германија размислува за воведување посебен оддел при Министерството за здравство, кој ќе се грижи за проблемите на осамените граѓани. – Досега малку внимание им се посветувало на болестите кои ги...

Read more

Палестински џихадисти се заканија дека ќе го спречат „Евросонгот“ во Израел !

Палестински џихадисти се заканија дека ќе го спречат „Евросонгот“ во Израел !

Палестинскиот исламски џихадист, од појасот Газа се закани дека ќе ја спречи овогодинешната „Песна на Евровизија„ која почнува за 10 дена во Израел. Делегации за „Песна на Евровизија„ зпочнаа да...

Read more

ВИДЕО: Американците имаат уплав од новиот радар на најмодерниот руски ловец “Сухој 57„

ВИДЕО: Американците имаат уплав од новиот радар на најмодерниот руски ловец “Сухој 57„

Микробрановиот фотонски радар, со кој е опремен рускиот ловец од петтата генерација "Su-57", целосно ја обесмислува американската стелт-технологија. Специјализираниот кинески сајт mil.news.sina дури и проценува дека американските попречувачи на радари...

Read more

Мoнт Еверест затрупан со повеќе од 3 тони ѓубре а пронајдени и најмалку 4 мртви тела !

Мoнт Еверест затрупан со повеќе од 3 тони ѓубре а пронајдени и најмалку 4 мртви тела !

Најголемиот врв на светот Монт Еверест се претвори во депонија. Во текот на големата акција за чистење на планината, која почна на 14 април во Непал, меѓу ѓубрето, се пронајдени...

Read more

Мексико: Банда соблекла и офарбала седум свои жртви и ги терале голи да шетаат по улица !?

Мексико: Банда соблекла и офарбала седум свои жртви и ги терале голи да шетаат по улица !?

Членови на мексикански картел ги офарбале своите жртви од глава до петици, па голи ги терале на уште помачни работи. Членови на мексикански наркокартел своите седум жртви ги обоиле во...

Read more

ВИДЕО: Лени Кравиц на прошетка низ Скопје, во Македонија – Грците веднаш му се закачија !

ВИДЕО: Лени Кравиц на прошетка низ Скопје, во Македонија – Грците веднаш му се закачија !

Светски познатиот музичар Лени Кравиц пред својот концерт во Скопје, објави интересно видео од нашата земја снимено на неговата прошетка низ центарот на Скопје, Стара чаршија, Камени мост… Видеото е...

Read more

Кубанската актерка Ана де Армас е новата Бонд девојка !

Кубанската актерка Ана де Армас е новата Бонд девојка !

Прекрасната Ана де Армас влегува во придружба на Хали Бери, Ева Грин и многу други како најновата “Бонд девојка” која ќе соработува со британскиот агент Даниел Крег. Кубанско-шпанската актерка, која...

Read more
Page 18 of 57 1 17 18 19 57