Забава

Рефлектор паднал на сцената на „Евросонгот„ во Изралел, и убил човек ?!

Рефлектор паднал на сцената на „Евросонгот„ во Изралел, и убил човек ?!

Овогодишниот Евросонг го обележи и една трагедија. Имено 66-годишниот возач на камион, Фулди Шварц настрада кога за време на подготовките врз него падна дел од осветлувањето. Тој итно бил пренесен...

Read more

И тоа го има: Половина милион фанови на „Игра на тронови“, бараат преснимување на финалето ?!

Една епизода од „Игра на тронови“ од осмата сезона чинела 15 милиони долари ?!

Повеќе од 500.000 фанови се потпишале на петиција со која од Ејч-Би-О се бара да ја преработи осмата сезона на „Игра на тронови“. Последната сезона на мегапопуларното шоу се соочи...

Read more

Хакери украле над 100 милиони долари од сметки на над 40.000 корисници, преку нивната електронска пошта !

Германија: Хакери пробиле и објавиле лични податоци за стотина политичари !

Полицијата во шест земји разбила голема сајбер криминална мрежа , кои делувале од Источна Европа и од оштетените , меѓу кои и сметките на фондови и хуманитарни организации , украле...

Read more

ВИДЕО: Хеликоптер го промашил хелиодромот и паднал во реката Хадсон во Њујорк !

ВИДЕО: Хеликоптер го промашил хелиодромот и паднал во реката Хадсон во Њујорк !

Недалеку од прометниот хелиодром на Менхетен во Њујорк во реката Хадсон минатата ноќ се урна хеликоптер. Пилотот без сериозни повреди успеал да стигне од делумно потонатата машина до копното. Претставници...

Read more

Прекинато снимањето на новиот филм за Џејмс Бонд – Агентот 007 го повредил глуждот !

Во новиот филм за Џејмс Бонд, се враќа култниот негативец Блофелд !

Глумецот се повредил на сетот и снимањето е одложено. Според некои британски медиуми, 51. годишниот глумец го повредил глуждот за време на снимањето на една сцена, минатиот викенд и поради...

Read more

САД: Во Алабама, усвоен Закон со кој за абортус, може да се добие доживотен затвор !

Во Скопје се родило најголемото бебе во државава !

Сенатот на американската држава Алабама донесе закон за забрана на абортусот, со многу мали исклучоци, што ќе биде најстрогиот закон за абортус во Америка кога гувернерката на Алабама ќе го...

Read more

САД: Уапсени над 50 лица за склучување на лажни бракови !

САД: Уапсени над 50 лица за склучување на лажни бракови !

Американските власти привеле 50 лица осомничени за врска со раширена шема за склопување на лажни бракови, чија што цел била заобиколување на имиграциските закони. Во обвинението е наведено дека измамите...

Read more
Page 19 of 60 1 18 19 20 60