Забава

„Бритиш ервејс“ стана газда на „Ер Европа“ за милијарда евра !

Каква грешка ! Авион на „Бритиш ервјез“ наместо во Германија, слетал во Шкотска !

Сопственикот на Бритиш Ервејс, ИАГ, објави дека постигнал договор за купување на шпанскиот авиопревозик Ер Европа за милијарда евра во кеш, со што ја зајакнува позицијата за патувања од Европа...

Read more

ВИДЕО: Полицајци го запреле мислејќи дека е пијан, а тој извадил пиштол и почанл да пука !

ВИДЕО: Полицајци го запреле мислејќи дека е пијан, а тој извадил пиштол и почанл да пука !

Несекојдневната ситуација се случила во Лос Анџелес, кога пијан возач пукал по полицајците, на што тие возвратила, а во таа прилика за некое чудо, никој не бил повреден. На снимката...

Read more

Макрон му се јавил на Бојко за да се извини ?!

Макрон му се јавил на Бојко за да се извини ?!

Францускиот претседател ме увери дека никогаш не ги критикувал бугарските граѓани, напиша бугарскиот премиер Бојко Борисов на „Фејсбук“, во врска со веста дека францускиот шеф на државата, Емануел Макрон, претпочита легални африкански...

Read more

Сите сакаат да се фотографираат на скалите каде е снимен филмот „Џокер“ во Њујорк !

Сите сакаат да се фотографираат на скалите каде е снимен филмот „Џокер“ во Њујорк !

Филмот „Џокер“ предизвика големо внимание во јавноста, а по неговото премиерно прикажување во светот, голем број обожаватели сакаат да направат фотографија на скалите во Њујорк, на кои Хоакин Феникс танцувал...

Read more

Славниот „Шоиќ“, актерот Милан Гутвиќ, се онесвестил на сцена ?!

Славниот „Шоиќ“, актерот Милан Гутвиќ, се онесвестил на сцена ?!

Познатиот српски актер Милан Лане Гутовиќ колабирал среде претстава, пишуваат на Твитер неколкумина кои присустувале на овој настан. Тој ја играл претставата „Обична вечер“ и по десетина минути колабирал на...

Read more

ВИДЕО: Вучиќ до Тачи…„Могерини сака најмногу со тебе да се бакнува..!“

ВИДЕО: Вучиќ до Тачи…„Могерини сака најмногу со тебе да се бакнува..!“

На прошталната вечер која Федерика Могерини ја организираше за лидерите на земјите од Западен Балкан, големо внимание предизвика неформалниот коментар на српскиот претседател Александар Вучиќ упатен кон косовскиот претседател Хашим...

Read more

Кондуктер исфрлил патнници од воз во движење, бидејќи немале билети ?!

Кондуктер исфрлил патнници од воз во движење, бидејќи немале билети ?!

Кондуктер кој принудил двајца сиромашни улични продавачи да скокнат од воз во движење затоа што немале билети е уапсен. Кога двајца улични продавачи, Ахмед Самир Ахмед и неговиот пријател Мохамед...

Read more
Page 2 of 72 1 2 3 72