Забава

Лондон: Пожар во филмското студио каде се снимаше Хари Потер и Џејмс Бонд !

Лондон: Пожар во филмското студио каде се снимаше Хари Потер и Џејмс Бонд !

Пожарникари го гасат пожарот што избувна синоќа во студиото на Ворнер Брос, во близина на Лондон, во кое беа снимени сите осум филма од серијалот „Хари Потер“. Борбата со пламенот...

Read more

Тргнале со велосипед во Ирак за да соберат пари за загрозените, во Белград им го украле !?

Тргнале со велосипед во Ирак за да соберат пари за загрозените, во Белград им го украле !?

Двајца велосипедисти, членови на непрофитната организација „Степ ин“ на пат од Ирак на нивниот велосипед поминаа 2.000 километри. Во кампањата „Cyclingfortirairaq”, двајцата се возеат илјадници милји за да го привлечат...

Read more

ВИДЕО: Јапонска сонда по втор пат слета на астероид !

ВИДЕО: Јапонска сонда по втор пат слета на астероид !

Јапонската вселенска агенција соопшти дека податоците испратени од вселенската сонда Hayabusa-2 покажуваат дека таа успешно слетала на далечен астероид и извела историска мисија на собирање примероци од внатрешноста на астероидот,...

Read more

Сакал да се самоубие скокајќи од водопадите на Нијагара, ама преживеал !

Сакал да се самоубие скокајќи од водопадите на Нијагара, ама преживеал !

Маж кој намерно се фрлил во водопадите на Нијагара, е пронајден жив и здрав педесетина метри подолу, објави канадската полиција во средата. Полицијата во округот Нијагарини водопади примила повик во...

Read more

ХИТ ВИДЕО: Поздрав од Зоки „Северномакедонскиот“ до бугарскиот премиер Борисов, преку Пендаровски !

ХИТ ВИДЕО: Поздрав од Зоки „Северномакедонскиот“ до бугарскиот премиер Борисов, преку Пендаровски !

На социјалните мрежи се споделува видео од средбата на Пендаровски и Борисов во Сараево. Македонскиот претседател му приоѓа на Борисов и се прегрнуваат. По ова на видеото се слуша како...

Read more

Свештеник ќе прави масовен егзорцизам со хеликоптер, прскајќи осветена вода врз град со 300.000 жители ?!

Свештеник ќе прави масовен егзорцизам со хеликоптер, прскајќи осветена вода врз град со 300.000 жители ?!

Монсињор Рубен Дарио Монтоја е бискуп во Буенавентура, најголемиот пристанишен град на пацифичкиот брег на Колумбија, со повеќе од 300 илјади жители. За спасение на душите на граѓаните бискупот овој...

Read more

ВИДЕО: Руска подморница, потоната пред 30 години близу Норвешка, се уште зрачи радијација !

ВИДЕО: Руска подморница, потоната пред 30 години близу Норвешка, се уште зрачи радијација !

Советска нуклеарна подморница која во 1989 година потонала крај брегот на Норвешка сѐ уште зрачи радијација, соопштија истражувачите по заедничката норвешко-руска експедиција. Остатоците на подморницата „Комсомолец“ се наоѓаат на дното...

Read more

Австрија: Над 20 момчиња бранеле Србинка од полицајци кои сакале да ја уапсат, оти тепала момче !?

Виена: Босанец и пукал во глава на својата бивша девојка на сред улица !

Дваесет и едногодишна Србинка направила хаос во Виена, по што три полицајци биле повредени, три лица уапсени и биле уништени полицајски автомобил и мотори, пренесуваат српски медиуми. Полицајците дошле по...

Read more
Page 2 of 55 1 2 3 55