Забава

ФОТО: „Твитер“ полуде по изјавите на премиерот Заев за неговите советници !

ФОТО: „Твитер“ полуде по изјавите на премиерот Заев за неговите советници !

Откако беше јавно прашан на собрнаиска говорница, како ги заработуваат своите пари, над 60.те советници на Премиерот, самиот тој одговори дека за некои и не знаел дека земаат толкави хонорари....

Read more

ВИДЕО: Кинез не и купил добар подарок на девојката, па добил јавно 50 шлаканици !

ВИДЕО: Кинез не и купил добар подарок на девојката, па добил јавно 50 шлаканици !

Неименуван Кинез е прогласен за жртва на злоставување откако неговата девојка му удрила шлаканици во јавност и тоа најмалку 52 пати, бидејќи била вознемирена затоа што не ѝ купил телефон...

Read more

Чешка: Наместо да го чува, телохранител по грешка пукнал случајно во авионот на Премиерот !

Чешка: Наместо да го чува, телохранител по грешка пукнал случајно во авионот на Премиерот !

Tелохранител случајно пукнал со пиштол во владиниот авион со кој патувал чешкиот премиер, Андреј Бабиш.Од полицијата го потврдија случајот и истакнаа дека никој не е повреден. Како што објавија чешките...

Read more

ВИДЕО: Кој ќе победи меѓу бившите YU возила…Yugo 55, Fiat 126, Zastava 101, Zastava 750…?

ВИДЕО: Кој ќе победи меѓу бившите YU возила…Yugo 55, Fiat 126, Zastava 101, Zastava 750…?

имот на словенечкиот YouTube канал “Atmosferci” ја организираше најинтересната автомобилска трка на годината во овие простори.“Atmosferci” одлучија да утврдат кој е најбрз автомобил од легендарните модели кои доминираа на патиштата...

Read more

ВИДЕО: Дошле со скутери, па со чекани искршиле излог и украле скапи часовници од продавница во Лондон !

ВИДЕО: Дошле со скутери, па со чекани искршиле излог и украле скапи часовници од продавница во Лондон !

Среде бел ден шестмина крадци вооружени со мачети и чекани , влетаа во продавница во лондонската Дјук Стрит во Вестминстер.На пат на напаѓачите им се најде и британската Тв реалити...

Read more

ВИДЕО: „Ферари“ останало без бензин, па го блокирало сообраќајот во Загреб !

ВИДЕО: „Ферари“ останало без бензин, па го блокирало сообраќајот во Загреб !

На социјалните мрежи во Хрватска е објавено видео од скапо Ферари како го блокира целиот сообраќај во центарот на Загреб.Новото Ферари застана на крстосница во центарот на загреб , така...

Read more
Page 20 of 65 1 19 20 21 65