Забава

Бугарија: Откриени 4200 литри безакцизен алкохол во место за расадување на цвеќиња !

Бугарија: Откриени 4200 литри безакцизен алкохол во место за расадување на цвеќиња !

Бугарската полиција пронајде 4200 литри безакцизен алкохол на место кое служи како расадник за растенија, во селото Панагуриште Левски. Беше откриено дека 62-годишен жител на селото имал големо количество алкохол...

Read more

ВИДЕО: „Зелената книга“ најдобар филм – Оскарот за машка улога кај Рами Малек а за женска кај Оливија Колман !

ВИДЕО: „Зелената книга“ најдобар филм – Оскарот за машка улога кај Рами Малек а за женска кај Оливија Колман !

На вчерашното доделување на најважните филмски награди Оскарот за најдобар филм му припадна на „Зелена книга“ на режисерот Питер Фарели, приказна за расизмот и за вистинското патување на афроамериканскиот пијанист...

Read more

ВИДЕО: Virgin Galactic го однесе првиот патник до работ на вселената !

ВИДЕО: Virgin Galactic го однесе првиот патник до работ на вселената !

Вселенскиот туризам направи огромен чекор напред откако летало на компанијата Virgin Galactic го однесе првиот патник до работ на вселената. Меѓу екипажот беше и Бет Мозес, главната инструкторка на компанијата...

Read more

ВИДЕО: Лажниот Трамп и Ким ги збркаа новинарите во Виетнам – На крај, завршија во притвор !

ВИДЕО: Лажниот Трамп и Ким ги збркаа новинарите во Виетнам – На крај, завршија во притвор !

Полицијата ги уапси двојниците на американскиот претседател Доналд Трамп и неговито севернокорејски колега , Ким Џинг-ун , кои направија вистински метеж во Ханој. Не им беше сомнително што излегуваат од...

Read more

Министер во Јапонија се извинил оти доцнел на состанок три минути – Опозицијата бара негова оставка ?!

Министер во Јапонија се извинил оти доцнел на состанок три минути – Опозицијата бара негова оставка ?!

Јапонскиот министер за Олимписки игри Јошитака Сакурада јавно се извини откако три минути задоцнил на состанок во парламентот. Опозициските пратеници изјавија дека со своето доцнење министерот покажал непочитување кон својата...

Read more

ВИДЕО: Андре Риу, пред концертот во Скопје, ги кани Македонците со „Македонско девојче“ !

ВИДЕО: Андре Риу, пред концертот во Скопје, ги кани Македонците со „Македонско девојче“ !

Андре Риу, со видео порака до македонската публика го најави својот концерт во Скопје, кој ќе се одржи на 6-ти јуни. Тој со својот оркестар ја засвири песната „Македонско девојче“....

Read more
Page 21 of 43 1 20 21 22 43