Забава

ВИДЕО: Наскоро нови бакноти од 100 и 200 евра, со невиден квалитет и безбедност !

ВИДЕО: Наскоро нови бакноти од 100 и 200 евра, со невиден квалитет и безбедност !

Нови банкноти од 100 и 200 евра кои ќе бидат во оптек од 28 мај. Европската централна банка со нив завршува серијата наречена Европа. Овие банкноти имаат подобрени безбедносни карактеристики...

Read more

Германија: По 56 години како градоначалник, си заминал во пензија !

Германија: По 56 години како градоначалник, си заминал во пензија !

Најдолговечниот германски градоначалник, Јозеф Ридел од градот Виндхаген во покраината Рајна Палатинат, во југозападниот дел, по 56-годишен мандат и полни 94 години се пензионира. Тој доброволно ја извршуваше должноста на...

Read more

Украдени лични податоци на над 50 милиона корисници на „Инстаграм“ !

Украдени лични податоци на над 50 милиона корисници на „Инстаграм“ !

Платформата за споделување фотографии „Инстаграм“ вели дека се обидува да открие како биле украдени лични податоци од преку 50 милиони корисници, но и како тие завршиле во незаштитена база на...

Read more

Рестораните на славниот готвач Џејми Оливер, отидоа во стечај – 1300 луѓе остана без работа !

Рестораните на славниот готвач Џејми Оливер, отидоа во стечај – 1300 луѓе остана без работа !

Синџирот ресторани на познатиот кулинарски мајстор , Џејми Оливер ќе бидат ставени под стечај , а тоа се однесува на сите 25 ресторани во Британија.Според британските медиуми , станува збор...

Read more

Германија: Си го заборавиле новороденото бебе во такси !?

Германија: Си го заборавиле новороденото бебе во такси !?

Родители си го заборавиле во такси штотуку роденото бебе, откако од болница стигнале во својот дом.Како што соопшти полицијата од Хамбург , родителите забележале дека го заборавиле бебето дури кога...

Read more

Ќерката на хрватската претседателка Колинда, доби стипендија на Харвард поголема од платата на мајка и !

Ќерката на хрватската претседателка Колинда, доби стипендија на Харвард поголема од платата на мајка и !

Ќерката на хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ, 18-годишната Катарина Китаровиќ, ќе студира во САД и е примена на четири универзитети, кои нудат стипендија. „’Харвард’ беше нејзиниот прв избор иако таа беше...

Read more

ВИДЕО: Србија синоќа ја погодиле над 15.000 молњи – Испукани над 800 градобијни ракети !

ВИДЕО: Србија синоќа ја погодиле над 15.000 молњи – Испукани над 800 градобијни ракети !

Силно невреме со град ги погоди синоќа Банат, Белград и западна Србија. Над 15.000 громови ја погодиле Србија минатата ноќ.Делови од Србија синоќа ги погоди силно невреме, а во некои...

Read more

ВИДЕО: Два милиона долари за Мадона на „Евросонг“, за катастрофалното фалширање ?!

ВИДЕО: Два милиона долари за Мадона на „Евросонг“, за катастрофалното фалширање ?!

Пристигнувањето на Мадона на евровизиското финале во Тел Авив беше најавувано со недели.Организаторите за настапот на Мадона тврдеа дека ќе биде историски, но истовремено и хистеричен. Според пишувањата на израелските...

Read more
Page 22 of 65 1 21 22 23 65