Забава

ВИДЕО: Паника на геј парадата во Вашингтон – Наводно пукнал пиштол, па дузина повредени во стампедо !

ВИДЕО: Паника на геј парадата во Вашингтон – Наводно пукнал пиштол, па дузина повредени во стампедо !

За време на одржувањето на парадата на гордоста воВашингтон , наеднаш настанала паника , поради наводни пукотници од пиштол.Илјадниците учесници на парадата се разбегаа по улиците на Вашингтон во страв...

Read more

ВИДЕО: Диви свињи го сардисаа Белград !

ВИДЕО: Диви свињи го сардисаа Белград !

Белград последниве неколку дена е под инвазија на диви свињи кои побегнале од Големиот воен остров поради надојдената вода, пренесуваат локалните медиуми. Според податоците, овие диви животни најпрво се упатиле...

Read more

Кај нас нема патишта за автомобили, а во германија почнаа да пуштат патишта само за велосипеди !

Кај нас нема патишта за автомобили, а во германија почнаа да пуштат патишта само за велосипеди !

Во германската покраина Хесен беше пуштена во употреба првата делница од велосипедскиот автопат. Иако делницата е долга само четири километри и широка четири метри, сообраќајните експерти и политичарите ја сметаат...

Read more

Се обиделе да шверцуваат 350 шишиња текила во авион, вредна над 70.000 евра ?!

Се обиделе да шверцуваат 350 шишиња текила во авион, вредна над 70.000 евра ?!

Речиси 500 шишиња прошверцувана текила нашле цариниците во авион на аеродромот во Марибор. Шишињата со мексиканска текила биле скриени во товарен авион, кој долетал од Украина. Царината ги запленила шишињата,...

Read more

ВИДЕО: Бојко го Виде Рамбо !

ВИДЕО: Бојко го Виде Рамбо !

Бугарскиот премиер Бојко Борисов се сретна до Силвестер Сталоне, со кој за време на средбата си ги одмерија силите во рацете. Силвестер Сталоне, 72-годишниот актер во Бугарија го снима петтото...

Read more

Српскиот министер Дачиќ на банкнота од 100 долари напишал „Косово е Србија“ !

Српскиот министер Дачиќ на банкнота од 100 долари напишал „Косово е Србија“ !

Српскиот политичар и министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, се приклучи на најновиот предизвик – на банкнота од еден или пет евра да се напише „Косово е Србија“. Овој тренд...

Read more
Page 25 of 73 1 24 25 26 73