Забава

Украдени лични податоци на над 50 милиона корисници на „Инстаграм“ !

Украдени лични податоци на над 50 милиона корисници на „Инстаграм“ !

Платформата за споделување фотографии „Инстаграм“ вели дека се обидува да открие како биле украдени лични податоци од преку 50 милиони корисници, но и како тие завршиле во незаштитена база на...

Read more

Рестораните на славниот готвач Џејми Оливер, отидоа во стечај – 1300 луѓе остана без работа !

Рестораните на славниот готвач Џејми Оливер, отидоа во стечај – 1300 луѓе остана без работа !

Синџирот ресторани на познатиот кулинарски мајстор , Џејми Оливер ќе бидат ставени под стечај , а тоа се однесува на сите 25 ресторани во Британија.Според британските медиуми , станува збор...

Read more

Германија: Си го заборавиле новороденото бебе во такси !?

Германија: Си го заборавиле новороденото бебе во такси !?

Родители си го заборавиле во такси штотуку роденото бебе, откако од болница стигнале во својот дом.Како што соопшти полицијата од Хамбург , родителите забележале дека го заборавиле бебето дури кога...

Read more

Ќерката на хрватската претседателка Колинда, доби стипендија на Харвард поголема од платата на мајка и !

Ќерката на хрватската претседателка Колинда, доби стипендија на Харвард поголема од платата на мајка и !

Ќерката на хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ, 18-годишната Катарина Китаровиќ, ќе студира во САД и е примена на четири универзитети, кои нудат стипендија. „’Харвард’ беше нејзиниот прв избор иако таа беше...

Read more

ВИДЕО: Србија синоќа ја погодиле над 15.000 молњи – Испукани над 800 градобијни ракети !

ВИДЕО: Србија синоќа ја погодиле над 15.000 молњи – Испукани над 800 градобијни ракети !

Силно невреме со град ги погоди синоќа Банат, Белград и западна Србија. Над 15.000 громови ја погодиле Србија минатата ноќ.Делови од Србија синоќа ги погоди силно невреме, а во некои...

Read more

ВИДЕО: Два милиона долари за Мадона на „Евросонг“, за катастрофалното фалширање ?!

ВИДЕО: Два милиона долари за Мадона на „Евросонг“, за катастрофалното фалширање ?!

Пристигнувањето на Мадона на евровизиското финале во Тел Авив беше најавувано со недели.Организаторите за настапот на Мадона тврдеа дека ќе биде историски, но истовремено и хистеричен. Според пишувањата на израелските...

Read more

ВИДЕО: Актерот Арнолд Шварценегер, нападнат од зад грб, додека давал автограми !

ВИДЕО: Актерот Арнолд Шварценегер, нападнат од зад грб, додека давал автограми !

Познатиот актер Арнолд Шварценегер беше нападнат во Јужна Африка. 71-годишниот Американец пристигна во Сандтон за да суди на локален спортски настан. Додека тој потпишува автограми, непознат човек се стрча зад...

Read more
Page 26 of 68 1 25 26 27 68