Забава

ВИДЕО: Ова е „Гордост„ за Северна Македонија, која Тамара ќе ја пее во Израел на евросонг !

Тамара на „Евросонг“, под името „Северна“ !

Тамара Тодевска со песната „Proud“ (Гордост) ќе ја претставува Македонија на Евровизија која годинава ќе се одржува во Израел. Вечерва на МТВ беше промовиран и видоспотот на оваа балада. Македонија...

Read more

ВИДЕО: Жена во Австралија си го заборавила детето на кровот на автомобилот, па го возела 20 минути така низ градот !?

ВИДЕО: Жена во Австралија си го заборавила детето на кровот на автомобилот, па го возела 20 минути така низ градот !?

Ерика Шардфорт, која беше забележана во Перт како вози автомобил со брзина од 97 километри на час, додека нејзиниот син полугол седеше на покривот, остана без возачка дозвола, објави „Мирор”....

Read more

ВИДЕО: Шефот на изборната кампања на Трамп, доби скоро 4 години затвор и обврска да врати 24 милиони долари !

ВИДЕО: Шефот на изборната кампања на Трамп, доби скоро 4 години затвор и обврска да врати 24 милиони долари !

Пол Манафорт , поранешен шеф на изборната кампања на Доналд Трамп е осуден на безмалку четири години затвор за финансиски измами , откриени во текот на истрагата на посебниот истражител...

Read more

ВИДЕО: Во Турција отворена џамија која може да прими над 60.000 верници !

ВИДЕО: Во Турција отворена џамија која може да прими над 60.000 верници !

Грандиозната џамија со шест минариња којашто може да прими повеќе од 60.000 верници ги отвори вратите во четвртокот во турскиот мегалополис Истанбул по речиси шест години градење. Мноштво граѓани, покрај...

Read more

Пејачот Тони Цетински за прегазувањето на пешакот кој почина, може да добие осум години затвор !

Пејачот Тони Цетински за прегазувањето на пешакот кој почина, може да добие осум години затвор !

Општинското државно обвинителство покрена обвинение против хрватскиот пејач Тони Цетински, а истото вчера е потврдено. Сообраќајната несреќа во Ровињ во 2017 година во која страдаше пешак, покрај траумата, на пејачот...

Read more

ВИДЕО: Хрватски професор се облекол како Фреди Меркјури а хорот со него ја пеел „Боемска рапсодија“ !

ВИДЕО: Хрватски професор се облекол како Фреди Меркјури а хорот со него ја пеел „Боемска рапсодија“ !

Вараждинскиот професор во музичко училиште Томислав Цвртила со Детскиот хор ја извел „Боемска рапсодија“ на бендот „Квин“ на концерт.Но, тоа не би било ништо необично доколку притоа не се маскирал...

Read more

ВИДЕО: Тргнал на шефицата со багер ?!

ВИДЕО: Тргнал на шефицата со багер ?!

Безбедносната камера на градилиште во Кина снимила неверојатна сцена , кога багерист за малку ќе ја убиел својата шефица.Жената шетала низ градилиштето додека багеристот товарел песок во камиони. Но, во...

Read more
Page 27 of 52 1 26 27 28 52