Забава

Жена се возбудила кога ја видела Меркел, па со комбе удрила во нејзиниот авион ?!

Жена се возбудила кога ја видела Меркел, па со комбе удрила во нејзиниот авион ?!

Инцидент се случил на аеродромот во Дортмунд, кога во авионот на германската канцеларка Ангела Меркел, се забило комбе. Меркел претходно разговарала со жената во комбето, па таа најверојатно од возбуда...

Read more

Бар Рафаели, водителката на „Евровизија“ во Израел, на државата и должи два милиони евра данок ?!

Бар Рафаели, водителката на „Евровизија“ во Израел, на државата и должи два милиони евра данок ?!

Бар е обвинета дека во целост не ги пријавила своите милионски заработувачки во Израел и во странство.Израелскиот супермодел Бар Рафаели, водителка на овогодинашната Евровизија во Тел Авив, ѝ должи на...

Read more

ХИТ ВИДЕО: Ако не го држеа, отиде Шилегов од електричниот тротинет, на земја !

ХИТ ВИДЕО: Ако не го држеа, отиде Шилегов од електричниот тротинет, на земја !

„Откако помина „струјниот удар”, малку нормална вожња. Во основа е едноставно, но треба навикнување на почеток. Може и ќе го заменам тротинетот“, напиша градоначалникот Петре Шилегов. https://twitter.com/Dizajnerot/status/1127586165262114816 Тој напиша и...

Read more

Данска: Тинејџер штрајкува со глад, заради климатските промени !

Данска: Тинејџер штрајкува со глад, заради климатските промени !

Тинејџер во Данска започна штрајк со глад за да ги натера политичарите да преземат акција за климатските промени. Деветнаесетгодишниот Микел Брикс пред три дена го започна својот штрајк со глас,...

Read more

Пејачката Рита Ора им купила на родителите вила на Косово вредна 1.5 милиона фунти !

Пејачката Рита Ора им купила на родителите вила на Косово вредна 1.5 милиона фунти !

Британската пејачка по потекло од Косово, Рита Ора ,на своите родители им купи луксузна вила во Приштина.Рита Сахатчиу (28) ,позната како Рита Ора вели дека за својот планетарен успех се...

Read more

Словенците на граница заплениле 1.5 милиона евра во кеш !

Ќе ја сонуваме минималната плата од 1999 евра во некои земји од ЕУ !

Словенечката полиција во комбе со кое патувале двајца странски државјани, пронајде и заплени 1,5 милиони евра во готовина. Како што објави мариборскиот весник „Вечер“, повикувајќи се на неофицијални полициски извори,...

Read more

ВИДЕО: Во вила на богаташ во САД, полицијата открила над 1000 парчиња оружје !

ВИДЕО: Во вила на богаташ во САД, полицијата открила над 1000 парчиња оружје !

Полицијата во Лос Анџелес објави фотографии од повеќе од 1.000 парчиња оружје кое го запленила во богаташка вила, која се наоѓала во близина на Плејбој вилите. Покрај тоа што откриле...

Read more

Турците најголеми инвеститори во трговијата во Црна Гора – За една година отвориле над 1500 фирми !

Турците најголеми инвеститори во трговијата во Црна Гора – За една година отвориле над 1500 фирми !

Црногорското приморје во последните две години е нова топ-дестинација за трговците од Турција. Податоците на даночната управа на Црна Гора покажуваат дека во 2017 година биле отворени 435 стопански друштва...

Read more
Page 28 of 68 1 27 28 29 68