Забава

Кај нас нема патишта за автомобили, а во германија почнаа да пуштат патишта само за велосипеди !

Кај нас нема патишта за автомобили, а во германија почнаа да пуштат патишта само за велосипеди !

Во германската покраина Хесен беше пуштена во употреба првата делница од велосипедскиот автопат. Иако делницата е долга само четири километри и широка четири метри, сообраќајните експерти и политичарите ја сметаат...

Read more

Се обиделе да шверцуваат 350 шишиња текила во авион, вредна над 70.000 евра ?!

Се обиделе да шверцуваат 350 шишиња текила во авион, вредна над 70.000 евра ?!

Речиси 500 шишиња прошверцувана текила нашле цариниците во авион на аеродромот во Марибор. Шишињата со мексиканска текила биле скриени во товарен авион, кој долетал од Украина. Царината ги запленила шишињата,...

Read more

ВИДЕО: Бојко го Виде Рамбо !

ВИДЕО: Бојко го Виде Рамбо !

Бугарскиот премиер Бојко Борисов се сретна до Силвестер Сталоне, со кој за време на средбата си ги одмерија силите во рацете. Силвестер Сталоне, 72-годишниот актер во Бугарија го снима петтото...

Read more

Српскиот министер Дачиќ на банкнота од 100 долари напишал „Косово е Србија“ !

Српскиот министер Дачиќ на банкнота од 100 долари напишал „Косово е Србија“ !

Српскиот политичар и министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, се приклучи на најновиот предизвик – на банкнота од еден или пет евра да се напише „Косово е Србија“. Овој тренд...

Read more

ВИДЕО: Додека кралицата зборува, сите се прашуваат дали Трамп спие или медитира !?

ВИДЕО: Додека кралицата зборува, сите се прашуваат дали Трамп спие или медитира !?

На вечерата на која присуствувале 170 гости, организирана од британската кралиц Елизабета, американскиот претседател Доналд Трамп откако се заблагодари на љубезното гостопримство задрема додека зборуваше кралицата. https://twitter.com/i/status/1135637918737993730

Read more

ВИДЕО: Србин им бегал со комбе на полицајци во Хрватска – Едвај го запреле на патарина со блокади !

ВИДЕО: Србин им бегал со комбе на полицајци во Хрватска – Едвај го запреле на патарина со блокади !

Во Хрватска, на автопатот А1, полицијата не можела да запре Србин со сомнително возило.Полицијата следела комбе со загребска регистрација, за кое се сомневале дека се користи за кривично дело, односно...

Read more

ВИДЕО: Додека Трамп е во Британија, тепачка меѓу оние кои го сакаат и оние кои го мразат !

ВИДЕО: Додека Трамп е во Британија, тепачка меѓу оние кои го сакаат и оние кои го мразат !

Официјалната тридневна посета на американскиот претседател Доналд Трамп беше одбележана со масовни протести во Лондон и во неколку поголеми градови. Околу резиденцијата на американскиот амбасадор беше поставен ѕид од обезбедување...

Read more
Page 28 of 75 1 27 28 29 75