Забава

САД: Уапсени над 50 лица за склучување на лажни бракови !

САД: Уапсени над 50 лица за склучување на лажни бракови !

Американските власти привеле 50 лица осомничени за врска со раширена шема за склопување на лажни бракови, чија што цел била заобиколување на имиграциските закони. Во обвинението е наведено дека измамите...

Read more

Американски пастор пропагирал смрт за хомосексуалци, Ирска му забрани влез во државата !

Американски пастор пропагирал смрт за хомосексуалци, Ирска му забрани влез во државата !

Американскиот пастор Стив Андерсон не смее да влезе во Ирска поради изјавата дека владите низ светот треба да ги погубуваат хомосексуалците и го поздрави нападот врз геј ноќен клуб .Со...

Read more

Жена се возбудила кога ја видела Меркел, па со комбе удрила во нејзиниот авион ?!

Жена се возбудила кога ја видела Меркел, па со комбе удрила во нејзиниот авион ?!

Инцидент се случил на аеродромот во Дортмунд, кога во авионот на германската канцеларка Ангела Меркел, се забило комбе. Меркел претходно разговарала со жената во комбето, па таа најверојатно од возбуда...

Read more

Бар Рафаели, водителката на „Евровизија“ во Израел, на државата и должи два милиони евра данок ?!

Бар Рафаели, водителката на „Евровизија“ во Израел, на државата и должи два милиони евра данок ?!

Бар е обвинета дека во целост не ги пријавила своите милионски заработувачки во Израел и во странство.Израелскиот супермодел Бар Рафаели, водителка на овогодинашната Евровизија во Тел Авив, ѝ должи на...

Read more

ХИТ ВИДЕО: Ако не го држеа, отиде Шилегов од електричниот тротинет, на земја !

ХИТ ВИДЕО: Ако не го држеа, отиде Шилегов од електричниот тротинет, на земја !

„Откако помина „струјниот удар”, малку нормална вожња. Во основа е едноставно, но треба навикнување на почеток. Може и ќе го заменам тротинетот“, напиша градоначалникот Петре Шилегов. https://twitter.com/Dizajnerot/status/1127586165262114816 Тој напиша и...

Read more

Данска: Тинејџер штрајкува со глад, заради климатските промени !

Данска: Тинејџер штрајкува со глад, заради климатските промени !

Тинејџер во Данска започна штрајк со глад за да ги натера политичарите да преземат акција за климатските промени. Деветнаесетгодишниот Микел Брикс пред три дена го започна својот штрајк со глас,...

Read more

Пејачката Рита Ора им купила на родителите вила на Косово вредна 1.5 милиона фунти !

Пејачката Рита Ора им купила на родителите вила на Косово вредна 1.5 милиона фунти !

Британската пејачка по потекло од Косово, Рита Ора ,на своите родители им купи луксузна вила во Приштина.Рита Сахатчиу (28) ,позната како Рита Ора вели дека за својот планетарен успех се...

Read more

Словенците на граница заплениле 1.5 милиона евра во кеш !

Ќе ја сонуваме минималната плата од 1999 евра во некои земји од ЕУ !

Словенечката полиција во комбе со кое патувале двајца странски државјани, пронајде и заплени 1,5 милиони евра во готовина. Како што објави мариборскиот весник „Вечер“, повикувајќи се на неофицијални полициски извори,...

Read more
Page 3 of 44 1 2 3 4 44