Забава

Принц од Саудиска Арабија загубил на покер 360 милиони долари…но и пет од девтте сопруги ?!

Принц од Саудиска Арабија загубил на покер 360 милиони долари…но и пет од девтте сопруги ?!

Саудиски принц загубил 1.350 милијарди ријали (околу 360 милиони долари) за шест часа како и пет од 9 сопруги откако го ставил како влог на покер.Принцот Маџед бин Абдула бин...

Read more

ВИДЕО: Затвореник во Франција побегнал од полициско комбе на филмски начин !

ВИДЕО: Затвореник  во Франција побегнал од полициско комбе на филмски начин !

Вооружена банда му помогнала во бегството на еден затвореник од полициско комбе во Франција.Ја собориле полицајката и почнале да пукаат во комбето за да му помогнат да побегне. Затвореникот требало...

Read more

Синот пријавил лажна закана за бомба во авионот на родителите, за да не му дојдат на гости !

Наместо за три часа лет од Лондон до Солун, патувале 24 часа !

Пријавил дека има бомба во авионот, а причината е доказ дека тој е лош син.Според зборовите на јавниот обвинител, неговата мотивација за оваа постапка била да ги спречи родителите да...

Read more

Си дал отказ на работа, па последниот ден дошол облечен како Спајдермен !

Си дал отказ на работа, па последниот ден дошол облечен како Спајдермен !

Непознат човек бил фотографиран на работното место во банка, пред компјутер, облечен во Спајдермен костим.За некои, последниот ден од работа е емоционален и тажен, за друг, тежок и едвај чека...

Read more

Русија: Украл слика вредна 500.000 долари додека трае изложбата !

Русија: Украл слика вредна 500.000 долари додека трае изложбата !

Руското министерство за внатрешни работи уапси 31-годишен маж, кој призна дека синоќа од галеријата Третјаков во Москва го украл ремек делото „Ај Петри. Крим“ на сликарот Архип Куинџи Ивановиќ Станува...

Read more

Тригодишник во САД преживеал два дена во шума – Го чувала мечка !?

Тригодишник во САД преживеал два дена во шума – Го чувала мечка !?

Кеси Хатвеј, тригодишно момче кое преживеа две ноќи на студ во шума, вели дека го чувала мечка. Спасувачите го прoнашле момчето во трнлива грмушка во округот Кравен, во американската држава...

Read more

ВИДЕО: Еден од браќа близнаци ограбува, судот не може да утврди кој е разбојникот !

ВИДЕО: Еден од браќа близнаци ограбува, судот не може да утврди кој е разбојникот !

Италијанските судии со години не можат да осудат двајца крадци бидејќи не можат да востановат кој од еднојајчените близнаци стои зад секоја од кражбата. Судот во Верона пред неколку дена...

Read more
Page 30 of 44 1 29 30 31 44