Забава

ВИДЕО: Заспал на воланот, па со БМВ се превртел и удрил во сводот на тунелот !

ВИДЕО: Заспал на воланот, па со БМВ се превртел и удрил во сводот на тунелот !

Контролните камери снимиле неверојатна сообраќајна несреќа на словачкиот автопат близу Попрад. 44. годишен возач на BMW поради умор заспал зад воланот и автомобилот таман пред тунелот почнал да врти надесно....

Read more

Австријците за Божиќ најчесто подарувале пари…просечно по 250 евра !

Ќе ја сонуваме минималната плата од 1999 евра во некои земји од ЕУ !

На годинешниот Божик , Австријците најчесто подарувале пари , така што речиси секој втор добил паричен подарок.Паричниот подарок во просек изнесувал 256 евра , покажува истражувањето на австриските медиуми. Под...

Read more

ВИДЕО: Француски војник падна во несвест, претседателот Макрон збунет ?!

ВИДЕО: Француски војник падна во несвест, претседателот Макрон збунет ?!

Францускиот претседател Емануел Макрон ги посетил француските воени сили во Чад. Во таа прилика имало мал инцидент, кога еден од војниците се онесвестил. Макрон прво одржал говор, а потоа присутните...

Read more

ВИДЕО: Метеорит удри во врв на вулкан во Русија и предизвика вонредна состојба !

ВИДЕО: Метеорит удри во врв на вулкан во Русија и предизвика вонредна состојба !

Руските медиуми објавија дека пред неколку дена во Хабровската област на Русија, паднал голем метеорит кој удрил во врв на вулкан и паднал во речно корито. Властите не исклучуваат воведување...

Read more

ВИДЕО: Евакуирани над 3000 жители заради опасност од рушење на нова зграда !?

ВИДЕО: Евакуирани над 3000 жители заради опасност од рушење на нова зграда !?

3000 жители се евакуирани од повеќе околни згради во Олимпик парк во Сиднеј, поради гласните звуци на „распукување“ во неодамна завршената станбена зграда Опал кулата, предизвикувајќи страв од колапс, пренесе...

Read more

ВИДЕО: Во длабочините на Амазон, се крие село и заедница”Македонија” со 800 души ?!

ВИДЕО: Во длабочините на Амазон, се крие село и заедница”Македонија” со 800 души ?!

https://youtu.be/tb9ClNBo9gE Во длабочините на Амазон има едно село по име Македонија, кое ја собрало убавината на целиот свет. Селото се наоѓа на брегот на колумбиски Амазон и има 800 жители,...

Read more

ВИДЕО: Ученици направиле елка висока 27 метри од 100.000 пластични шишиња !

ВИДЕО: Ученици направиле елка висока 27 метри од 100.000 пластични шишиња !

Најголемата елка направана од пластични шишиња е поставена во центаерот на мексиканското гратче Агваскалиентес. Учениците од 70 училишта во целиот регион со денови ја конструираа елката. Таа е направена од...

Read more

Хрватска туристичка агенција ги заменила џамиите со цркви на слика од Мостар !?

Хрватска туристичка агенција ги заменила џамиите со цркви на слика од Мостар !?

Туристичката агенција Адриатик травел од Хрватска, со седиште во Сплит, на промотивната фотографија на Мостар, со фотомонтажа ги заменила џамиите со католички цркви. На една од „промотивните” фотографии, мостарските џамии...

Read more
Page 35 of 38 1 34 35 36 38