Забава

ВИДЕО: Албанец хит на интернет – Плачел како дете по затворањето на обложувалниците !

ВИДЕО: Албанец хит на интернет – Плачел како дете по затворањето на обложувалниците !

Во Албанија од 1-ви јануари со закон се забранети сите обложувалници, а многу мажи кои биле „навлечени“ на обложување, останале без своето омилено хоби. Властите во Тирана велат дека со...

Read more

ФОТО: Новиот пат „Пријателство“ кон Грција, го завеа снег -„Македонија пат“ во длабок сон и изненадена !?

ФОТО: Новиот пат „Пријателство“ кон Грција, го завеа снег -„Македонија пат“ во длабок сон и изненадена !?

Неисчистени улици, завеани патишта, блокирани пристапи до локалните патишта и до селата. Новиот автопат кон Грција е целосно под снег. Слична е ситуацијата и на останатите патишта. Снегот повторно ги...

Read more

ВИДЕО: Маж претепал жена во Сараево на улица, а потоа се појавил боксер кој му вратил со иста мерка !

ВИДЕО: Маж претепал жена во Сараево на улица, а потоа се појавил боксер кој му вратил со иста мерка !

Пред познатиот сараевски клуб ,,Доријан Греј” безбедносните камери снимиле како маж претепува жена , а потоа на него налетува познатиот босански ММА боксер Денис Стојниќ. Безбедносните камери го снимиле мажот...

Read more

Сакавте зима ?! Ќе ја имате следните десетина дена, со северен ветер и снег !

Македонија се спрема за снег !

Под влијание на многу студена воздушна маса следува период на променливо и студено време со температури кои на повеќе места ќе се задржат под нула, информира денескаУправата за хидрометеоролошки работи...

Read more

Хрватска: Пијан тинејџер кршел во болница со 4 промили алкохол во крвта !

Хрватска: Пијан тинејџер кршел во болница со 4 промили алкохол во крвта !

Тинејџер на новогодишната ноќ кршел се пред себе во болница во Загреб, велат хрвaтските медиуми.Според информациите момчето било на возраст од 14 години, а кога дошол во болницата тој имал...

Read more

ВИДЕО: Тргнал да го обиколи светот по вода, во буре од 6 метри квадратни ?!

ВИДЕО: Тргнал да го обиколи светот по вода, во буре од 6 метри квадратни ?!

Авантуристот Жан-Жак Савин (71) од Франција има намера да го преплива Атлантскиот Океан во портокалова дрвена капсула во облик на буре, користејќи ја само моќта на морските струи. Почетната точка...

Read more

ВИДЕО: Проба да ја бакне девојката на телевизија, но нејзината реакција направи циркузант од него !

ВИДЕО: Проба да ја бакне девојката на телевизија, но нејзината реакција направи циркузант од него !

На крајот на старата и почетокот на новата година момчето од оваа снимка се обиде да ја искористи за бакнеж пред камерите со девојката која му се допаѓа, но сега...

Read more
Page 37 of 43 1 36 37 38 43