Забава

„Фејсбук“ загуби 9.5 милијарди долари откако е откриено дека ги шпионира корисниците !

„Фејсбук“ загуби 9.5 милијарди долари откако е откриено дека ги шпионира корисниците !

Вредноста на „Фејсбук“ падна за 9,5 милијарди долари по само еден ден откако истекоа важни информации од оваа компанија. Акциите паднаа за 2,5 отсто, што ја чинеше компанијата 9,5 милијарди...

Read more

ВИДЕО: Кога пари летаат од блиндирано возило, логично е сите да собираат !

ВИДЕО: Кога пари летаат од блиндирано возило, логично е сите да собираат !

За време на најголемиот сообраќаен метеж од блиндирано возило почнале да летаат банкноти, а луѓето почнале да ги собираат, но нивната среќа беше краткотрајна – полицијата побара сите пари да...

Read more

До 2021 година, дизел автомобилите ќе возат во ЕУ…потоа ќе следат измени !

До 2021 година, дизел автомобилите ќе возат во ЕУ…потоа ќе следат измени !

Според пресудата на судот на Европската Унија, регулативата донесена од страна на Европската комисија во поглед на помали вредности за исполнување на Euro 6 стандардот е незаконска. Според одлуката на...

Read more

На годишната прес конференција на Путин акредитирани рекордни 1702 новинари ?!

На годишната прес конференција на Путин акредитирани рекордни 1702 новинари ?!

За големата прес конференција на рускиот претседател Владимир Путин закажана за 20 декември се акредитирани рекорден број новинари – 1702. Списокот беше објавен на сајтот на Кремљ.На таа традиционална средба...

Read more

ВИДЕО: Овие две калуѓерки украле 500.000 долари од школо за да се коцкаат во Лас Вегас !

ВИДЕО: Овие две калуѓерки украле 500.000 долари од школо за да се коцкаат во Лас Вегас !

Две калуѓерки ја признале кражбата на 500 илјади долари од училиштето во кое работеле, односно користењето на парите за коцкање во текот на нивните патувања во Лас Вегас, САД, во...

Read more

Египетските власти нема да продаваат „Жолти елеци“ поради стравот од немирите во Париз !

Египетските власти нема да продаваат „Жолти елеци“ поради стравот од немирите во Париз !

Службите за безбедност и трговците на мало велат дека египетските власти ја ограничиле продажбата на жолти елеци. Властите страхуваат дека опозицијата би можела да ги копира француските демонстранти за време...

Read more
Page 42 of 43 1 41 42 43