Забава

ФОТО: Албанци го шетаат црногорскиот претседател Ѓукановиќ во САД, како промотор на криминал ?!

ФОТО: Албанци го шетаат црногорскиот претседател Ѓукановиќ во САД, како промотор на криминал ?!

Пред Белата куќа во Вашингтон денес бил забележан камион со ликот на Мило Ѓукановиќ и натпис: „Запознајте го претседателот на Црна Гора. Човекот што во 2015 година најмногу придонесе за...

Read more

ВИДЕО: Кина ќе гради подводен комплекс како „Атлантида„ на длабочина од 6000 метри во океанот !

ВИДЕО: Кина ќе гради подводен комплекс како „Атлантида„ на длабочина од 6000 метри во океанот !

Кина забрзано ги развива плановите за во Јужно Кинеско море на длабочина од околу 6.000 метри да изгради неверојатен подводен комплекс, но не за луѓе, туку исклучиво за вештачка интелигенција....

Read more

Бразилска политичарка добива закани за силување оти дошла со длабоко деколте !

Бразилска политичарка добива закани за силување оти дошла со длабоко деколте !

Ана Паула Да Силва, бразилска пратеничка добила на социјалните мрежи смртни закани и закани за силување откако со своето длабоко деколте го привлече вниманието на целиот свет за време на...

Read more

Програмер нашол грешка и успеал од банкомат да извлече над милион долари ?!

Програмер нашол грешка и успеал од банкомат да извлече над милион долари ?!

Незадоволен банкарски програмер ја открива совршената шема за да направи банкомат да исфрла пари безусловно. Звучи како некој филм, но ова е вистина. Кинеските медиуми пренесуваат дека 43-годишниот Чјин Чјиишенг...

Read more

Секс индустријата пропаѓа во Амстердам ! Слаб профит и интерес за проститутки !

Двајца словенци од проституција заработиле 14 милиони евра !

Многу жени кои го продаваат своето тело во Амстердам, се повеќе се мачат да привлечат муштерии кои сакаат да платат, затоа што нивните излози ги сокриваат туристи кои прават селфи...

Read more

ВИДЕО: Русија сардисана од поларни мечки !

ВИДЕО: Русија сардисана од поларни мечки !

На архипелагот Нова Земја прогласена е вонредна состојба поради инвазијата на поларни мечки, соопштуваат од регионалната влада на Архангелск. Одлуката да се прогласи вонредна состојба е донесена на 9. февруари.Властите...

Read more
Page 43 of 61 1 42 43 44 61