Забава

Хрватска: Потпретседателот на Владата во секс скандал – Тој тврди некој монтирал фотографии !

Хрватска: Потпретседателот на Владата во секс скандал – Тој тврди некој монтирал фотографии !

Хрватските медиуми се занимаваат со скандал во чиј центар се нашол потпретседателот на тамошната влада, Томислав Толушиќ, кој наводно во друштво на проститутка, консумира кокаин. Фотографиите ги објавил хрватски "Nacional",...

Read more

Хрватка, освои 250.000 евра на германскиот квиз „Милионер“ !

Хрватка, освои 250.000 евра на германскиот квиз „Милионер“ !

Хрватката Михаела Баришиќ минатата недела на германската РТЛ, во популарниот квиз „Кој сака да биде милионер“, освои 250 илјади евра. Доколку одговореше точно на прашањето вредно 750 илјади евра, таа...

Read more

ВИДЕО: Одбила да оди на работа во недела, па добила отказ ! Потоа тужела, па добила 21 милиони долари оштета !

ВИДЕО: Одбила да оди на работа во недела, па добила отказ ! Потоа тужела, па добила 21 милиони долари оштета !

Мари Жан Пјер (60) добила отказ откако одбила да работи во неделите за да може да присуствува на миса во црква во Мајами, САД. Таа работела како садоперка во еден...

Read more

Кралска битка: Принцезата Меган не и дојде на роденден на принцезата Кејт !

Кралска битка: Принцезата Меган не и дојде на роденден на принцезата Кејт !

За комплицираната врска помеѓу Кејт Мидлтон и Меган, Маркел сè почесто зборува. Според некои медиуми, поранешната ѕвезда на адвокатската серија го оддалечува принцот Хари од својот брат Вилијам. Дали е...

Read more

Објавени номинациите за филмската награда „Оскар„ за 2019 година !

Објавени номинациите за филмската награда „Оскар„ за 2019 година !

Академијата за филмска уметност и наука објави номинации за доделување на филмските награди, Оскари. Трката за оваа престижна награда ја предводат филмовите "Roma" на мексиканскиот режисер Алфонсо Куарона и "Favourite"...

Read more

ВИДЕО: Мразот на земјата се топи четири пати побрзо во споредба со 2003 година !

ВИДЕО: Мразот на земјата се топи четири пати побрзо во споредба со 2003 година !

Според новата студија, објавена во американскиот научен магазин Просидингс оф д нешнал академи оф сајенсис, брзината на топењето на гренландскиот мраз денес е четири пати поголема отколку во 2003, пренесува...

Read more

Египет: Новинар осуден заради интервју со хомосексуалец !?

Египет: Новинар осуден заради интервју со хомосексуалец !?

Египетскиот телевизиски водител Мохамд ал- Гети е осуден на една година тешка работа , поради интервју со хомосексуалец.Поради ланското интервју , познатиот египетски телевизиски водител денеска е осуден од судот...

Read more
Page 49 of 61 1 48 49 50 61