Забава

Синот пријавил лажна закана за бомба во авионот на родителите, за да не му дојдат на гости !

Наместо за три часа лет од Лондон до Солун, патувале 24 часа !

Пријавил дека има бомба во авионот, а причината е доказ дека тој е лош син.Според зборовите на јавниот обвинител, неговата мотивација за оваа постапка била да ги спречи родителите да...

Read more

Си дал отказ на работа, па последниот ден дошол облечен како Спајдермен !

Си дал отказ на работа, па последниот ден дошол облечен како Спајдермен !

Непознат човек бил фотографиран на работното место во банка, пред компјутер, облечен во Спајдермен костим.За некои, последниот ден од работа е емоционален и тажен, за друг, тежок и едвај чека...

Read more

Русија: Украл слика вредна 500.000 долари додека трае изложбата !

Русија: Украл слика вредна 500.000 долари додека трае изложбата !

Руското министерство за внатрешни работи уапси 31-годишен маж, кој призна дека синоќа од галеријата Третјаков во Москва го украл ремек делото „Ај Петри. Крим“ на сликарот Архип Куинџи Ивановиќ Станува...

Read more

Тригодишник во САД преживеал два дена во шума – Го чувала мечка !?

Тригодишник во САД преживеал два дена во шума – Го чувала мечка !?

Кеси Хатвеј, тригодишно момче кое преживеа две ноќи на студ во шума, вели дека го чувала мечка. Спасувачите го прoнашле момчето во трнлива грмушка во округот Кравен, во американската држава...

Read more

ВИДЕО: Еден од браќа близнаци ограбува, судот не може да утврди кој е разбојникот !

ВИДЕО: Еден од браќа близнаци ограбува, судот не може да утврди кој е разбојникот !

Италијанските судии со години не можат да осудат двајца крадци бидејќи не можат да востановат кој од еднојајчените близнаци стои зад секоја од кражбата. Судот во Верона пред неколку дена...

Read more

Германец излегол да пуши, па заглавил меѓу вагоните на супербрз воз кој патувал со 200 км на час !

Германец излегол да пуши, па заглавил меѓу вагоните на супербрз воз кој патувал со 200 км на час !

Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина од 200 километри на час и на минусни температури....

Read more
Page 55 of 69 1 54 55 56 69