Забава

ВИДЕО: Австралија влeзе во новата 2019 година – Ниту дождот не го спречи огнометот !

ВИДЕО: Австралија влeзе во новата 2019 година – Ниту дождот не го спречи огнометот !

Австралија ја дочека Новата година , која прва пристигна на островите во Тихиот Океан, на Карибати , Самоа и Фиџи. Австралијанците овој дочек ќе го паметат и по силните дождови...

Read more

Бања Лука: Нема дочек на нова година на плоштадот – Демонстранти го спречиле концертот на Харис Џиновиќ !

Бања Лука: Нема дочек на нова година на плоштадот – Демонстранти го спречиле концертот на Харис Џиновиќ !

Во Бања Лука денеска е откажан дочекот на Новата година на плоштадот , откако синоќа демонстрантите ,,Правда за Давид” , го попречија концертот на Харис Џиновиќ. И вчеравечер во Бања...

Read more

Водителката Опра Винфри, има „скромно“ богатство од три милијарди долари !

Водителката Опра Винфри, има „скромно“ богатство од три милијарди долари !

Според магазинот „Форбс“ богатството на една од најпопуларните телевизиски водителки на сите времиња, Опра Винфри се проценува на неверојатни три милијарди долари. Опра Винфри своето богаство го троши со купување...

Read more

Сакала да го изненади сопругот со секси чорапи…но толку го исплашила, што добила ќотек !?

Сакала да го изненади сопругот со секси чорапи…но толку го исплашила, што добила ќотек !?

Австралијка која сакаше да го заведе својот сопруг заврши во болница со повеќе фрактури на стапалото, откако тој помислил дека нејзините секси чорапи со змиски дезен се вистински рептили. Таа...

Read more

Кинезите ќе им вградуваат чипови во унифирмите на учениците за да ги следат и за поголема безбедност !

Кинезите ќе им вградуваат чипови во унифирмите на учениците за да ги следат и за поголема безбедност !

Училиштата во Кина промовираат „паметни униформи“ со чипови, за полесно следење на присуството на наставата и движењето на учениците. Повеќе од десет училишта во југозападна Кина, во провинцијата Гујиџоу и...

Read more

ВИДЕО: На Мис Африка и се запали косата пред да и ја стават круната ?!

ВИДЕО: На Мис Африка и се запали косата пред да и ја стават круната ?!

На африканската убавица Доркас Касинда и се запали периката во моментот кога требаше да ја преземе круната после прогласувањето на победата.Овој драматичен момент го одбележа финалето на натпреварувањето за Мис...

Read more

Германија ќе прави подводен тунел до Данска, во должина од 19 километри и вреден 8 милијарди евра ?!

Германија ќе прави подводен тунел до Данска, во должина од 19 километри и вреден 8 милијарди евра ?!

Германските власти ја одобрија изградбата на подводниот тунел за автомобилски и железнички сообраќај во вредност од осум милијарди долари, кој оваа земја би ја поврзувал со Данска. Германските власти ја...

Read more
Page 60 of 64 1 59 60 61 64