Забава

ВИДЕО: Овие две калуѓерки украле 500.000 долари од школо за да се коцкаат во Лас Вегас !

ВИДЕО: Овие две калуѓерки украле 500.000 долари од школо за да се коцкаат во Лас Вегас !

Две калуѓерки ја признале кражбата на 500 илјади долари од училиштето во кое работеле, односно користењето на парите за коцкање во текот на нивните патувања во Лас Вегас, САД, во...

Read more

Египетските власти нема да продаваат „Жолти елеци“ поради стравот од немирите во Париз !

Египетските власти нема да продаваат „Жолти елеци“ поради стравот од немирите во Париз !

Службите за безбедност и трговците на мало велат дека египетските власти ја ограничиле продажбата на жолти елеци. Властите страхуваат дека опозицијата би можела да ги копира француските демонстранти за време...

Read more

Ќе ја сонуваме минималната плата од 1999 евра во некои земји од ЕУ !

Ќе ја сонуваме минималната плата од 1999 евра во некои земји од ЕУ !

Во повеќето европски земји, законски е пропишана минималната плата, која претставува долна граница за работодавците, а нејзиниот износ многу варира од земја до земја.Според Еуростат, 22 од 28 земји-членки на...

Read more

ВИДЕО: Полициска истрага поради секс на врвот на Кеопсовата пирамида !

ВИДЕО: Полициска истрага поради секс на врвот на Кеопсовата пирамида !

Египетската полиција започнала истрага откако еден дански пар се искачил на Кеопсовата пирамида во Гиза, за потоа да се фотографираат голи во текот на сексуалниот однос на врвот на една...

Read more

Кевин Харт се повлече од улогата на водител на Оскарите, но не се извини за геј твитовите !

Кевин Харт се повлече од улогата на водител на Оскарите, но не се извини за геј твитовите !

Американскиот комичар Кевин Харт вчера се откажа од улогата водител на церемонијата на доделување на Оскарите само два дена по именувањето, поради реакцијата на неговите стари хомофобични твитови. Харт на...

Read more

ВИДЕО: Марвел го претстави првиот трејлер за новата сага на „Avengers“ !

ВИДЕО: Марвел го претстави првиот трејлер за новата сага на „Avengers“ !

Најавата за долгоочекуваното продолжение на филмот "Avengers: Infinity War" конечно пристигна, а истата ги води обожавателите назад во светот кој во последниот дел го презеде моќниот Танос. Иакo "Marvel" се...

Read more
Page 72 of 72 1 71 72