Здравје и Убавина

Природа и здравје – Лек за чир во желудник

Природа и здравје – Лек за чир во желудник

Научник од Универзитетот во Манчестер открил дека компирите содржат уникатни антибактериски молекули кои можат да се користат при третман на чир во желудникот. Во истражувањето, открил дека клучната молекула може...

Read more

Природа и здравје – Чистење на црниот дроб со ловоров лист

Утре Осогово на пријателски меч со Вардар Неготино

Денеска во рубриката „Природа и здравје“ Ви нудиме еден многу ефикасни рецепти за прочистување на црниот дроб од книгата на рускиот фитотерапевт Јуриј Константинов - "Чистење на телото со народни...

Read more

Природен лек за бронхитис

Стартува кошаркарското второлигашко првенство

Акутен бронхитис кој се карактеризира со покачена телесна температура, искашлување и болка во градите обично трае недела дена, а во овој период од годината е честа појава. Еве како да...

Read more

Природа и здравје – Индиски лек против настинка

Природа и здравје – Индиски лек против настинка

За куркумата често зборуваме во рубриката „Природа и здравје“, очигледно здравствените придобивки од неа се големи. Таа е најпопуларен зачин во Индија. Го користат постојано, а најмногу го споменуваат како...

Read more

Природа и здравје – Народен рецепт за низок крвен притисок

Природа и здравје – Народен рецепт за низок крвен притисок

Нискиот крвен притисок знае да направи проблем во извршувањето на секојдневните обврски. Оваа ситуација може да биде непријатна исто и како покачениот крвен притисок, па така докторот Рудолф Броис ни...

Read more
Page 2 of 3 1 2 3