Здравје и Убавина

Природен лек за бронхитис

Стартува кошаркарското второлигашко првенство

Акутен бронхитис кој се карактеризира со покачена телесна температура, искашлување и болка во градите обично трае недела дена, а во овој период од годината е честа појава. Еве како да...

Read more

Природа и здравје – Индиски лек против настинка

Природа и здравје – Индиски лек против настинка

За куркумата често зборуваме во рубриката „Природа и здравје“, очигледно здравствените придобивки од неа се големи. Таа е најпопуларен зачин во Индија. Го користат постојано, а најмногу го споменуваат како...

Read more

Природа и здравје – Народен рецепт за низок крвен притисок

Природа и здравје – Народен рецепт за низок крвен притисок

Нискиот крвен притисок знае да направи проблем во извршувањето на секојдневните обврски. Оваа ситуација може да биде непријатна исто и како покачениот крвен притисок, па така докторот Рудолф Броис ни...

Read more

Природа и здравје – Природен лек против кашлица и бронхитис

Природа и здравје – Природен лек против кашлица и бронхитис

Во овој период од годината чести се вирусните или бактериските инфекции. За овие порблеми постојат природни лекови, кои ќе се изборат со болеста. А еве и еден рецепт: Потребно е: 250 мл млеко, лажица...

Read more
Page 4 of 4 1 3 4