Македонија

30 дена притвор за Боки 13 – Одземен телефонот на Катица, а обвинителството имаи видео снимки за изнудата на пари !

По апсењето на Бојан Јовановски, претрес во семејната куќа и во неговата канцеларија во 1ТВ !

Двајцата осомничени во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски и Зоран Милевски добија 30 дневен притвор. ОЈО го одзеде и мобилниот телефон на Катица Јанева за да ги провери врските со осомничените....

Read more

По апсењето на Бојан Јовановски, претрес во семејната куќа и во неговата канцеларија во 1ТВ !

По апсењето на Бојан Јовановски, претрес во семејната куќа и во неговата канцеларија во 1ТВ !

Полициски екипи синоќа извршиле претрес во семејниот дом на родителите на Бојан Јовановски . Претрес бил направен и во неговата канцеларија во телевизијата 1ТВ. Во меѓувреме, тој беше спроведен на...

Read more

Владата одлучи: Заедно со Бугарија ќе ги славиме деновите на Кирил и Методиј и Цар Самоил !

Владата одлучи: Заедно со Бугарија ќе ги славиме деновите на Кирил и Методиј и Цар Самоил !

Цар Самуил, како и основоположниците на словенската писменост, Свети Кирил и Методиј, Св. Климент и Св. Наум и ќе се чествуваат заеднички со Бугарија, одлучи владата на вчерашната седница, прифаќајќи...

Read more

Митко Чавков префрлен во Затвор – Штип поради безбедносни причини

Митко Чавков префрлен во Затвор – Штип поради безбедносни причини

Од вчера попладне, екс директорот на Бирото за јавна безбедност и министер за внатрешни работи, Митко Чавков е префрлен во Штипскиот затвор. Истиот, наводно, потпишал предвремено  – самоволно решение за...

Read more

ВИДЕО: Само што се извини Рашковски, нова аудио снимка за местење на тендерот од страна на генералниот секретар на Владата !

Антикорупциската комисија отвори предмет, за сомнителниот тендер на Рашковски !

Порталот „Економски Лидер“ објави нов аудио снимка од разговорот кој се водел помеѓу генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, и претставници од италијанската компанија „Леонардо“, во врска со тендерот за...

Read more

ВИДЕО: Две лица приведени оти извикувале „Македонија“ додека поминувале возила на НАТО !

ВИДЕО: Две лица приведени оти извикувале „Македонија“ додека поминувале возила на НАТО !

Маја Трпковска, мајката на убиениот Пино Секондо била уапсена, а потоа ослободена, бидејќи како што вели, на плоштадот во Скопје викала ,,Македонија, Македонија”, додека поминувале возила од НАТО. ,,Ме качија...

Read more
Page 1 of 39 1 2 39