Македонија

Работниците и годинава измамени за К – 15. Им се даваат понижувачко мали суми

Работниците и годинава измамени за К – 15. Им се даваат понижувачко мали суми кои наместо законските од 9.000 -14.000 денари се движат од 100-500 денари. Најголеми манипулации, очекувано и...

Read more

За Мијалков не се знае уште, но Камчев, Јанакиески и Божиновски за нова година дома – Ќе бидат во куќен притвор !

За Мијалков не се знае уште, но Камчев, Јанакиески и Божиновски за нова година дома – Ќе бидат во куќен притвор !

Од Специјалното јавно обвинителство одговорија позитивно на барањата за Орце Камчев, Цветан Панделевски и останатите обвинети во случајот „Империја“ мерката притвор да им биде заменета со поблага мерка, односно домашен...

Read more

По завршување на рокот, вкупно 62 лица побарале амнестија за 27 април !

Со еден Закон, избришана правдата – Расте списокот на кандидати за амнестија !

Заврши рокот за барање амнестија на лицата вмешани во настаните во Собранието од 27 април минатата година можеа да достават барање за амнестија, согласно Законот за амнестија. Околу 70 лица...

Read more

ВИДЕО: Бившиот началник на полициската станица Кочани, Ванчо Тодоровски, кој сега е затвореник е снимен како чисти во затворот !

ВИДЕО: Бившиот началник на полициската станица Кочани, Ванчо Тодоровски, кој сега е затвореник е снимен како чисти во затворот !

На социјалните мрежи се појавија видеа на кои се гледа како затворениците од струмичкиот затвор се изживуваат врз поранешниот началник на полициската станица Кочани, Ванчо Тодоровски, кој и самиот издржува...

Read more

Со еден Закон, избришана правдата – Расте списокот на кандидати за амнестија !

Со еден Закон, избришана правдата – Расте списокот на кандидати за амнестија !

И покрај усвојувањето на Законот за амнестија, обвинителката во предметот за крвавите настани во Парламентот, Вилма Рускоска, најави нова истрага за настаните со кои ќе пред лицето на правдата ќе...

Read more

Пет градови и ова утро дишат тешко заради загадувањето. Штип не е меѓу нив !

Пет градови и ова утро дишат тешко заради загадувањето. Штип не е меѓу нив !

Пет градови во Македонија утрово тешко дишат. Високо загадени се Тетово, Куманово, Скопје, Струмица и Гостивар. Битола е средно загадена, а ниско загаден воздух има во Дебар, Кичево, Кавадарци и...

Read more

Македонија и ова утро дише на шкрги – Загаденоста на воздухот е загрижувачка !

Македонија и ова утро дише на шкрги – Загаденоста на воздухот е загрижувачка !

Воздухот во Македонија и утрово е загаден, а многу високо ниво има во скопски Карпош. Високо загадени се Струмица, Битола, Тетово и Гостивар, а за нијанса помало загадување има во...

Read more
Page 10 of 12 1 9 10 11 12