Македонија

Заев и Ахмети сепак се договорија: На претседателски избори со заеднички кандидат !

Заев и Ахмети сепак се договорија: На претседателски избори со заеднички кандидат !

За време на седницата за пратенички прашања, лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети разговарале и се договориле на претседателските избори да настапат со...

Read more

Грчкиот амбасадор во Британија контра BBC за македонското малцинство – Телевизијата не попушта !

Грчкиот амбасадор во Британија контра BBC за македонското малцинство – Телевизијата не попушта !

Грчкиот амбасадор во Обединетото Кралство, Димитрис Карамицос-Цирас, вчера испратил писмо до Би-би-си во врска со нивната репортажа за постоењето на македонско малцинство во Грција, пренесуваат британските медиуми. Карамитос-Цирас во писмото...

Read more

Град Скопје сака да додели помош за семејствата на загинатите во автобуската несреќа, во висина од 100.000 денари !

Епилогот од автобуската несреќа: 14 мртви и седум во критична состојба !

Советот на Скопје денес ќе одлучува за доделување парична помош од по 100.000 денари на семејствата на петнаесетмина загинати во сообраќајната кај Ласкарци. Одлуката е по предлог на градоначалникот на...

Read more

Министерот Манчевски денес ги објаснуваше скандалозните вработувања, а директорот Десподовски скандалозните функционерски пари

Утре Осогово на пријателски меч со Вардар Неготино

Министерот за информатичко општество  Дамјан Манчевски  денес во Штип беше  внимателно воздржан  во  ставот  за  скандалозните   т.н. функционерски вработувања  кога десеттици  функционери вработија десеттици свои најблиски на атрактивни работни места....

Read more

Директорот на затворот „Шутка“ си даде оставка, ама пред пет дена, наводно ја вработил сопругата во УЈП ?!

Директорот на затворот „Шутка“ си даде оставка, ама пред пет дена, наводно ја вработил сопругата во УЈП ?!

На социјалните мрежи доцна синоќа се појави информација дека сопругата на директорот на затворот во Шутка Ѓоко Котевски, Катерина Котевска, од минатата недела е вработена во УЈП. И викате дека...

Read more

Екс министрите Јанакиески и Ристовски нападнати во затворот Шутка !

Екс министрите Јанакиески и Ристовски нападнати во затворот Шутка !

Двајцата поранешни министри, сега осомничени за организација на „крвавиот четврток“, првиот ден од притворот биле нападнати од притвореници во затворот Шутка. Инцидентот се случил вчера попладнето за време на прошетка...

Read more

7.121 евро за шест месеци патни трошоци и се исплатени на пратеничката Емилија Александрова од Берово

Двете екипи на УГД Студент обезбедија пласман во четвртфиналето на Купот на Македонија

7.121 евро  за шест месеци  на име патни трошоци и се исплатени на пратеничката од независната група на ВМРО ДПМНЕ Емилија Александрова од Берово, стои во извештајот на собраниските служби....

Read more
Page 16 of 28 1 15 16 17 28