Македонија

Горивата повторно поскапуваат

Горивата повторно поскапуваат

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР  95 од полноќ се зголемува за 0,50 денари за литар, а за еден денар поскапуваат ЕУРОСУПЕР  98, ЕУРОДИЗЕЛ и Екстра лесното масло за домаќинство. Новата...

Read more

Цените на горивата од ноќеска на полноќ, пак угоре !

Од денес, бензинот поскап за 2.50 а дизелот за 3.50 денари !

Регулаторната Комисија за Енергетика објави дека малопродажните цени на горивата од вечерва на полноќ се зголемуваат за половина, односно еден денар. Во согласност со методологијата која РКЕ ја користи за...

Read more

ФОТО: На Охридската тврдина, поставено албанско знаме – Приведени две лица !

ФОТО: На Охридската тврдина, поставено албанско знаме – Приведени две лица !

На Самуиловата тврдина вчера беше поставено албанското знаме, исто како во Скопје во 2013 година, за празникот на 28 ноември. Од фотографиите објавени на порталите и социјалните мрежи се гледаат...

Read more

Катастрофални податоци: Македонците живеат најлошо во Европа

На 15-ти мај кошаркарската федерација ќе бира претседател

Македонците живеат најлошо во Европа. Ова , како податок во јавноста го пласираше консултантската фирма за глобален менаџмент Бостон консалтинг груп, која спровела истражување на квалитетот на живот на луѓето...

Read more

За православните верници денес е Велика сабота- последниот ден пред Хрисовото воскресение

На 15-ти мај кошаркарската федерација ќе бира претседател

Денес е последниот ден од страдалната седмица – врлика сабота: „На велика сабота Хритос слегува во пеколот. Додека тој е во гробот неговите ученици ја губат верата зашто наместо круна,...

Read more
Page 16 of 39 1 15 16 17 39