Македонија

„Суетниот новинар“ и “педер“, Заев ги преформулира во „манипулатори“ и „измамници“ !

ФОТО: „Твитер“ полуде по изјавите на премиерот Заев за неговите советници !

Зборовите „суетен новинар и педер“ од синоќешната изјава на премиерот Заев денеска преминаа во „манипулатори и измамници“. „Жалам ако од некого сум бил погрешно разбран или протолкуван, но останувам на...

Read more

Владата тргна против сонцето од Кутлеш – Препорака да се отстрани од Македонија !

Владата тргна против сонцето од Кутлеш – Препорака да се отстрани од Македонија !

На денот кога собранието за прво државно знаме во независна Македонија го избира знамето со ѕвездата од Вергина, 27 години подоцна државава треба да го тргне од јавните институции ,...

Read more

Италијанскиот новинар Гајзер најавува нови „шок“ материјали за неколку дена за случајот „Рекет“ !

Италијанскиот новинар Гајзер најавува нови „шок“ материјали за неколку дена за случајот „Рекет“ !

-Како што веќе реков во денешното интервју еве ви потврдувам дека и натаму работам на делови од оваа истражувачка приказна за да го склопам мозаикот. Пред да ја објавам целата...

Read more

ВИДЕО: Така зборуваше нервозно Заев – „Владата нема да падне од неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер„ ?!

ВИДЕО: Така зборуваше нервозно Заев – „Владата нема да падне од неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер„ ?!

Зоран Заев изјави дека нема да дозволи индивидуалци ја срушат власта, верува во темелна и брза истрага за случајот  „Рекет", којашто ќе ги покаже доказите за, како што вели, секој...

Read more

И претседателот Пендаровски е разочаран од Катица Јанева

Балканец со 15 медали од МТ во Прилеп

Разочаран сум од Катица Јанева . Ова денес на прес конференција го кажа претседателот Стево Пендаровски коментирајќи ги сите актуелни случувања во кои се споменува името на специјанта обвинителка, и...

Read more

Италијаните ги добиле снимките од „Рекет“ од македонски службеници – Најавуваат нови скандали !?!

ВИДЕО: Нова аудио снимка за „Рекетот“ на Боки 13 – Се слуша и наводно глас на Катица Јанева ?!

Загрижени службеници од македонската администрација ги предале видео и аудио снимките од случајот „Рекет“ на италијанскиот весник Ла верита кои изминативе четири дена објавува стории и материјали за скандлот што...

Read more

Во Македонија граѓаните поседуваат над 620.000 парчиња оружје !

САД од продажба на оружје заработиле 222 милијард долари – Русија ја претекна Британија !

Околу 621 илјада парчиња оружје поседуваат граѓаните на Република Македонија, односно 29.79 парчиња по глава од жител. Од нив, само 169.687 се регистрирани, а 451.313 нерегистрирани, покажуваат податоците од истражувањето...

Read more

ВИДЕО: И премиерот Заев се појави во снимките на „Боки 13“ – Трета снимка која го инволвира и „Зоки“ ?!

ВИДЕО: И премиерот Заев се појави во снимките на „Боки 13“ – Трета снимка која го инволвира и „Зоки“ ?!

Во третото продолжение од видео и аудио снимките кои италијанскиот весник „Ла верита“ ги објавува за случајот „Рекет“ се слуша како Бојан Јовановски, Јордан Камчев и, како што вели италијанскиот...

Read more

Боки 13 за српски „Курир“: Ако ме убијат, доказите против Заев се кај мојата мајка !

Боки 13 за српски „Курир“: Ако ме убијат, доказите против Заев се кај мојата мајка !

Денешната насловна страница на српски Курир пренесува што наводно кажал Бојан Јовановски во полиција кога бил уапсен. -Ако ме убијат, доказите против Заев се кај мојата мајка, гласи ударниот наслов...

Read more
Page 2 of 45 1 2 3 45