Македонија

ВИДЕО: Паднал плафон на тоалет во студентскиот дом „СтивНаумов“ во Скопје !

ВИДЕО: Паднал плафон на тоалет во студентскиот дом „СтивНаумов“ во Скопје !

Студенти споделија на Фејсбук дека вчера вечер плафон од тоалет паднал во студентскиот дом ,,Стив Наумов" во Скопје.Откако се случил инцидентот, вработените од домот ги запреле вентилите ја промениле санитаријата...

Read more

Нема веќе „Македонски“ – 136 институции стануваат „Национални“ !

Нема веќе „Македонски“ –  136 институции стануваат „Национални“ !

Владата ги утврдени новите имиња на државните, јавните и институциите финансирани од буџетот. Па така, Народната банка станува Народна банка на Северна Македонија, МРТ – станува НРТ односно Национална Радиотелевизија,...

Read more

Струмица: Мајка го родила па го фрлила новороденчето во полско WC !

Србија: Во замрзнувач во болница во Краљево, пронајдени тела на 13 мртви бебиња !

Пронајдено е бебето на 19-годишната тинејџерка од струмичко која се породила дома. „Фокус“ дознава од неофицијални информации од истрагата дека новороденчето било фрлено во јама во полско ве-це. Лекар од...

Read more

По реакцијата на јавноста, на „Матка„ сепак ќе се уриваат дивоградбите !

По реакцијата на јавноста, на „Матка„ сепак ќе се уриваат дивоградбите !

Директорот на Државниот инспекторат за градежништво и урбанизам Локаман Љимани го послуша министерот за транспорт Горан Сугарески, ќе направи контрола на работата на градежната инспекција на Општина Сарај која со...

Read more

Поранешниот ВД премиер Емил Димитриев е посиромашен за 50 000 евра. Од 383 000, сега паднал на 329 000 евра. На пратеничката Пешевска роднини од странство и уплатиле 20 000 евра.

Поранешниот  ВД премиер  Емил Димитриев  е посиромашен за 50 000 евра. Од 383 000, сега  паднал на  329 000 евра. На пратеничката Пешевска роднини од странство и уплатиле 20 000 евра.

Имотот на некогашниот ВД премиер Емил Димитриев се стопил  за повеќе од 50 000 евра откако е пратеник, стои во извештајот на Државната комисја за  спречување на криминал. Во времето...

Read more

Ништо од најавата на премиерот Заев: “Фолксваген” ја дувна во Србија !

Ништо од најавата на премиерот Заев: “Фолксваген” ја дувна во Србија !

Премиерот Зоран Заев пред извесно време најави голема инвестиција на гигантот во автомобилската индустрија Фолксваген. Таа инвестиција требаше во Македонија да донесе неколку илјади вработувања, но вестите од соседна Србија...

Read more

Власта го избра Стево Пендаровски за претседателски кандидат !

Власта го избра Стево Пендаровски за претседателски кандидат !

Зад претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски застанаа 31 партија. Ова го соопшти лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Заев нагласи дека сите застануваат всушност зад “натпартиски, европски, граѓански кандидат за претседател на...

Read more

Најбогатиот пратеник во државата е Васил Пишев од ВМРО ДПМНЕ со фантастични 108 милиони евра вреден имот. Некогаш сиромашниот Змејковски сега има 3 милиони евра

Најбогатиот пратеник во државата е Васил Пишев од ВМРО ДПМНЕ со фантастични 108 милиони евра вреден имот. Некогаш сиромашниот Змејковски сега има 3 милиони евра

Фантатсични податоци за богатството на македонските пратеници покажуваaт нивните имотни листови. Само најимотните 10, од вкупно 120 пратеници „тежат“ неверојатни 121,6 милиони евра. Речиси 90 % од овие милиони се...

Read more
Page 23 of 36 1 22 23 24 36