Македонија

Германските инвеститори, незадоволни од економските политики на Владата !

Државата вработува ! Објавени огласи за нови 120 лица низ државни фирми !

Ниедна од 200 германски компании кои инвестирале во земјава нема добро мислење за економските политики и резултати на Владата. 49% имаат само задоволително мислење, 46% имаат лошо мислење, а 5%...

Read more

Синот на Горги Иванов купил два стана на Водно, Вицепремирот Кочо Ангушев располага со имот од 30 милиони евра а Мила Царовска е дете на најбогати родители.

Синот на  Горги  Иванов купил два стана на Водно, Вицепремирот Кочо Ангушев располага  со  имот од 30 милиони евра а Мила Царовска е дете на најбогати родители.

Синот на претседателот во заминување Горге Иванов на Водно купил два стана. Уште два  на исто место купил и шурата на Иванов  што значи   тие  заедно  за покрив над главата ...

Read more

Власта не сака сега да ги стави таблите со новото име – Ќе изгубат гласови или… ?!

Кина не сакала грчка компанија да го користи терминот „Македонија“ без дозвола на соседот од „север“ !?

Новото уставно име на фасадата на Владата, како и двојазичните табли со новото име на државава ќе бидат поставени по завршувањето на претседателските избори. Тендерските процедури ќе го чекаат нивното...

Read more

Син на поранешен градоначалник со нож “прободел” полициски службеник – Повредениот е во болница и во стабилна состојба !

Возач од Крива Паланка излетал кај „Калимерово“ на патот Радовиш – Штип !

Откако прексиноќа беше прободен со нож од две момчиња, полицискиот службеник Филип Филиповски е во стабилна состојба на КАРИЛ во Скопје. Според медиумите, еден од напаѓачите е син на Ѕвонко...

Read more

Ване Адреев, личниот адвокат на премиерот Заев, стана сопственик на фирма за призводство на канабис !

Ване Адреев, личниот адвокат на премиерот Заев, стана сопственик на фирма за призводство на канабис !

Личниот адвокат на премиерот Зоран Заев, Ване Андреев, е еден од сопствениците на „Канабис ОНЕ Доо Струмица“, нова компанија за производство на канабис за медицински цели, објави Економски Лидер. Покрај...

Read more

Државните квоти кај фармацевтите останувата проблем. Покачувањето од 200 евра е малку

Втора планинарска подготвителна акција на Руен

Државните квоти  кај фармацевтите останувата проблем. Покачувањето од 12.000 денарикое Фондот за здравсто го одобри за 776 аптеки, според нив е  малку и нема значително да ја подобри состојбата со...

Read more

Судот му забранил на Стојан Андов да ја продава книгата за Киро Глигоров за атентатот – На Фрчковски не му се бендисала !

Судот му забранил на Стојан Андов да ја продава книгата за Киро Глигоров за атентатот – На Фрчковски не му се бендисала !

Основниот суд Скопје-2 донесе решение за привремена мерка, забрана на продажба и располагање на книгата на Стојан Андов „До атентатот и по него“ по тужбата на Љубомир Фрчкоски за повреда...

Read more

Стевчо Јакимовски приведен во полиција – Бившиот градоначалник на Карпош може да заврши во притвор !

По налог на јавен обвинител утрово е приведен поранешниот градоначалник на скопската општина Карпош и претседател на партијата ГРОМ, Стефче Јакимовски. Од МВР ја потврдуваат оваа информација. Неофицијално, приведени се...

Read more
Page 39 of 56 1 38 39 40 56