Популарно

Има ли решение за докторите кои им фалат на болниците?

Шампионски појас за Богданов

Чекањето со недели и месеци за преглед или операции има причина. Болниците  се соочуваат со голем недостаток на лекари специјалисти чии недостаток  граганите го плакаат  скапо.  Со бесконечно чекање тие...

Read more

Безбедноста во сообраќајот на конец. Неодговорните ги ризикуваат останатите.

Шампионски појас за Богданов

Безбедноста  во сообраќајот и понатму не е на задовилително ниво. Бројот на неодговорните е во пораст а во се поголем ризик  се сите останати  вклучени во сообракајот. Неодговорноста секогаш  носи...

Read more

Оган ноќеска остави потпис врз Југо кај бањата Кежовица во Штип.

Шампионски појас за Богданов

Оган ноќеска зафати автомобил Југо  кај бањата Кежовица во штипско Ново Село. Од полицијата потврдуваат дека  огнот навистина таму оставил свој потпис но со напомена дека станува збор за самозапалување...

Read more

Таткото на Боки 13, доби шест месеци затвор за напад на свештеник !

Таткото на Боки 13, доби шест месеци затвор за напад на свештеник !

Миле Јовановски, татко на Боки 13, e осуден на казна затвор од шест месеци, откако претходно призна вина. Тој беше обвинет за физички напад на свештеникот Виктор Стојчев. Обвинетиот Јовановски...

Read more

ВИДЕО: Плимата и донесе на Венеција најголема поплава во последните 50 години!

ВИДЕО: Плимата и донесе на Венеција најголема поплава во последните 50 години!

Венеција се соочува со нова висока плима од 160 сантиметри. Повторно е затворен плоштадот Свети Марко. Локалните власти најавија дека следува уште еден тежок ден, но не толку драматичен како...

Read more

Српскиот претседател Вучиќ, пуштен од болница откако беше хоспитализиран заради кардиоваскуларни проблеми

Србија: Вучиќ може и да го признае Косово, само зависи што ќе добие за возврат ?!

Здравствената состојба на српскиот претседател Александар Вучиќ е стабилна и тој беше пуштен по лекување во Воената медицинска академија, објави денеска српската радио телевизија. Вучиќ претходно објави дека денеска повторно...

Read more

ВИДЕО: Полицаец погоден со стрела, на протестите во Хонг Конг ?!

ВИДЕО: Полицаец погоден со стрела, на протестите во Хонг Конг ?!

Полицаец во Хонгконг денеска е погоден со стрела во моментите кога полицијата употребила солзавец и водени топови за да ги растера демонстрантите кои го окупираа универзитетскиот кампус. https://www.youtube.com/watch?v=baAm-vANGeQ На фотографиите...

Read more

Власта чека да го вратат, а пребеганиот разузнувач Грујевски се вработил во кујна во грчки ресторан !?

Власта чека да го вратат, а пребеганиот разузнувач Грујевски се вработил во кујна во грчки ресторан !?

За избеганиот бивш началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски, како и за ко-бегалецот Никола Бошкоски , Министерството за правда нема механизам како да ги врати од Грција. Грујевски...

Read more

Метју Пери навистина бил вљубен во Кортни Кокс кога во „Пријатели“ ги глумеа заљубените Чендлер и Моника !

Метју Пери навистина бил вљубен во Кортни Кокс кога во „Пријатели“ ги глумеа заљубените Чендлер и Моника !

Чендлер и Моника на многумина им беа и останаа омилен пар од серијата „Пријатели“, а сега во јавноста протече дека Метју Пери и во вистинскиот живот бил заљубен во Кортни...

Read more
Page 1 of 338 1 2 338