Популарно

ВИДЕО: Загина најбогата Русинка, чие богатсво се проценува на 600 милиони долари !

ВИДЕО: Загина најбогата Русинка, чие богатсво се проценува на 600 милиони долари !

Каналот „hr-fernsehen“ објави снимка од местото на авионската несреќа во која загина една од сопственичките на авионската компанија S7 Наталија Филева. Таа, заедно со татко си Валери Карачев летала на...

Read more

Берлускони сака во европскиот парламент – Оди на изборите во мај како кандидат од Италија !

Италија: Берлускони итно префрлен на операција !

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони објави дека ќе се кандидира за Европскиот парламент на изборите во мај, наведувајќи ја како главна причина "желбата да се бори за Европска унија која...

Read more

Британската премиерка Меј не знае на кои министри да им угоди – На оние за ЕУ или на оние против, оти сите се закануваат со оставки !

Британската премиерка Меј го преживеа гласањето за доверба на Владата !

Министри од владата на премиерката Тереза Мај се заканија дека ќе поднесат оставка како последица од спорот околу Брегзит.Најмалку шестмина министри приврзаници на останувањето во Европската унија (ЕУ) ќе поднесат...

Read more

Рекордна невработеност во Германија – 82 милиона луѓе а само 4.9 % не работат !

Германска политичка партија бара „Дегзит“, по теркот на „Брегзит“ за излез од ЕУ ?!

Стапката на невработеност во Германија падна во март на нов рекорден минимум. Според податоците на заводот за вработување во земјата, стапката на невработеност е намалена во март на 4,9 отсто...

Read more

Мајката на исчезнатото момче Пино, добила пријава од премиерот Заев за вознемирување ?!

Мајката на исчезнатото момче Пино, добила пријава од премиерот Заев за вознемирување ?!

Мајката на исчезнатото момче Пинета Секондо – Пино, Маја Трпковска, вели дека премиерот, Зоран Заев, ја пријавил за вознемирување. На вчерашниот протест пред Собранието, Трпковска повторно побара од истражните органи...

Read more

Ќерката на Димитров ангажирана во МНР кај татко и ?!

Ќерката на Димитров ангажирана во МНР кај татко и ?!

Јана Димитрова, ќерка на министерот за надворешни работи Никола Димитров, на нејзиниот профил на професионалната мрежа „Линкедин“, се пофали дека е ангажирана и стажира во Министерството за надворешни работи. На...

Read more
Page 110 of 240 1 109 110 111 240