Популарно

Седуммина од Морбили завршија на Инфективно во штипската клиничка болница

Седуммина од Морбили завршија на Инфективно во штипската клиничка болница

Шестчлено семејство од Карбинци заврши на Инфективното одделение во штипската Клиничка болница, откако лекарите детектираат дека се заразени од морбили, односно од  мали сипаници: „Во моментов во КБ Штип, на...

Read more

30 илјади евра вредна опрема за Штипската Физикална терапија

30 илјади евра вредна опрема за Штипската Физикална терапија

Безмалку по половина век, Физикалната терапија доби нови современи апарати за лекување и рехабилитација на пациентите.... „Денеска Физикална медицина во Штип доби доби нова современа опрема, вредна 30.000 евра. Се...

Read more

Фотоволтаици, годишно на Штип ќе му штедат по близу 7.000 евра

Фотоволтаици, годишно на Штип ќе му штедат по близу 7.000 евра

Фотоволтаици, годишно на Штип ќе му штедат по близу 7.000 евра. Заштедите ќе ги почувствуваат три институции и тоа ОУ Ванчо Прке, Филтер станицата и Територијалната противпожарна единица: „Се работи...

Read more

Скопје: Двегодишно девојче почина, откако беше прегазено на паркинг !

Возач од Крива Паланка излетал кај „Калимерово“ на патот Радовиш – Штип !

Двегодишно девојче загина во сообраќајна несреќа вчера попладне во Скопје, информираше МВР. Несреќата се случила вчера околу 14.45 часот, на паркинг на улицата „23-ти Октомври“. 35-годишен скопјанец со возило „фиат...

Read more

САД: Уапсени над 50 лица за склучување на лажни бракови !

САД: Уапсени над 50 лица за склучување на лажни бракови !

Американските власти привеле 50 лица осомничени за врска со раширена шема за склопување на лажни бракови, чија што цел била заобиколување на имиграциските закони. Во обвинението е наведено дека измамите...

Read more

Американски пастор пропагирал смрт за хомосексуалци, Ирска му забрани влез во државата !

Американски пастор пропагирал смрт за хомосексуалци, Ирска му забрани влез во државата !

Американскиот пастор Стив Андерсон не смее да влезе во Ирска поради изјавата дека владите низ светот треба да ги погубуваат хомосексуалците и го поздрави нападот врз геј ноќен клуб .Со...

Read more

Скопје: Петмина мртви при судир на автомобил и камион за ѓубре !

Скопје: Петмина мртви при судир на автомобил и камион за ѓубре !

Пет лица загинаа во сообраќајна несреќа која се случила во близина на бензинската пумпа на влезот на населбата Драчево во Скопје. Според неофицијални информации, три лица починале на лице место,...

Read more

ВИДЕО: Потрага по шестгодшно дете во БиХ кое паднало во поток – Мајката скокнала да го спаси !

ВИДЕО: Потрага по шестгодшно дете во БиХ кое паднало во поток – Мајката скокнала да го спаси !

Во БиХ има потрага по шестгодишно дете кое паднало во поток, а мајката скокнала да го спаси. Во местото Бегов Хан кај Жепча денеска шестгодишно дете паднало во поток, чиј...

Read more
Page 111 of 285 1 110 111 112 285