Популарно

Франција: Од почетокот на протестите, 8700 „Жолти елеци“ се приведени а од нив 2000 добиле затвор !

Египетските власти нема да продаваат „Жолти елеци“ поради стравот од немирите во Париз !

Од почетокот на протестите на „жолтите елеци“ во Франција на 17 ноември 2018 година, па досега, вкупно се приведени 8.700 лица, од кои на над 2.000 им се изречени пресуди...

Read more

САД: Девојка која преживеа масакар во училиште лани, се самоуби !

САД: Девојка која преживеа масакар во училиште лани, се самоуби !

Сиднеј Аиело е девојката која го преживеала масакрот за време на Валентајн 2018 година во училиштето Паркленд, Флорида си го одземала животот минатата недела Нејзината мајка Кара изјави дека девојчето...

Read more

Син на поранешен градоначалник со нож “прободел” полициски службеник – Повредениот е во болница и во стабилна состојба !

Возач од Крива Паланка излетал кај „Калимерово“ на патот Радовиш – Штип !

Откако прексиноќа беше прободен со нож од две момчиња, полицискиот службеник Филип Филиповски е во стабилна состојба на КАРИЛ во Скопје. Според медиумите, еден од напаѓачите е син на Ѕвонко...

Read more

ВИДЕО: Дури и во Етиопија, домородните племиња ја пеат „Македонско девојче“ !

ВИДЕО: Дури и во Етиопија, домородните племиња ја пеат „Македонско девојче“ !

Еве како ја пееме „Македонско девојче“, на гости кај Сурма, со дoмopoднитe луѓе на границата помеѓу Етиопија и Јужен Судан, гласи пораката под видеото што на Фејсбук го објавува Билјана...

Read more

ВИДЕО: Ќебапчилница во Травник, направила сендвич со 2160 ќебапи ?!

ВИДЕО: Ќебапчилница во Травник, направила сендвич со 2160 ќебапи ?!

Познатата травничка ќебапчилница „Хари“ во БиХ вчера ја претстави најголемата порција ќебапи досега. Во огромна лепиња работниците од ќебапчилницата послужија 2.160 ќебапи кои бесплатно им ги дадоа на граѓаните на...

Read more

ВИДЕО: Грчки пратеник избркан на собир во Австралија, заради „Преспанскиот“ договор !

ВИДЕО: Грчки пратеник избркан на собир во Австралија, заради „Преспанскиот“ договор !

Претставникот на грчката влада, пратеник на СИРИЗА и заменик-претседател на грчкиот парламент, Џорџ Ваременос, беше избркан од толпа грчки емигранти во Мелбурн. Откако со силни извици не му дозволија да...

Read more

Црна Гора: По шести пат, граѓаните на протест побара оставка од Владата и Претседателот !

Црна Гора: По шести пат, граѓаните на протест побара оставка од Владата и Претседателот !

Во Подгорица е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се“, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на Владата и претседателот на државата. Демонстрантите на...

Read more

ВИДЕО: Чудна дупка на небото, над Емирати ! Никој не знае природен феномен ли е, или натприродна сила !

ВИДЕО: Чудна дупка на небото, над Емирати ! Никој не знае природен феномен ли е, или натприродна сила !

Пред неколку дена на небото над Обединетите Арапски Емирати се појавила чудна дупка, а бројни корисници на социјалните мрежи изразиле сомнение дека станува збор за инвазија на вонземјани. Изминатите денови...

Read more

Илјадници британци маршираа во Лондон барајќи нов референдум за ЕУ !

Илјадници британци маршираа во Лондон барајќи нов референдум за ЕУ !

Стотици илјади маршираат низ централен Лондон, барајќи уште еден референдум за членството во ЕУ, додека британските парламентарци бараат решение за Брегзит. Организаторите на протестот велат дека повеќе од милион луѓе...

Read more
Page 143 of 264 1 142 143 144 264