Популарно

Меркел ќе го убедува Ципрас договорот од Преспа да помине во грчкиот Парламент !

Меркел ќе го убедува Ципрас договорот од Преспа да помине во грчкиот Парламент !

Германската канцеларка Ангела Меркел следната недела   патува за Грција. Целта на нејзината посета на Атина меѓу другото е и  да притисне, Договорот од Преспа да добие поширока поддршка во Грчкиот...

Read more

“Жолтите елеци” пак се судрија со полицијата – Денес нови протести во седум градови во Франција !

“Жолтите елеци” пак се судрија со полицијата – Денес нови протести во седум градови во Франција !

Француската полиција и демонстрантите од „Жолтите елеци“ повторно се судриле на улиците на Париз, пренесува агенцијата Франс прес. Протестот започнал мирно, но потоа во близина на брегот на Сена и...

Read more

Внимавајте на здравјето. Виталните органи се под голем ризик на студот

Внимавајте на здравјето. Виталните органи се под голем ризик на студот

Срцете, мозокот и белите дробови се трите големи влезни врати за смрт во време на зима, предуредуват лекарите.  Доаѓањето на студениот бран ја зголемува и зачестеноста на срцеви и мозочни...

Read more

Правослевните ги почнаа божикните адети

Правослевните ги почнаа божикните адети

Правослевните ги почнаа божикните адети. Еден од најголемите христијански празници, Божик започнува со коледарските обичаи и месењето на колачињата, а продолжува утре со бадниковата трпеза. Модерниот начин на живот не...

Read more

ВИДЕО: Албанец хит на интернет – Плачел како дете по затворањето на обложувалниците !

ВИДЕО: Албанец хит на интернет – Плачел како дете по затворањето на обложувалниците !

Во Албанија од 1-ви јануари со закон се забранети сите обложувалници, а многу мажи кои биле „навлечени“ на обложување, останале без своето омилено хоби. Властите во Тирана велат дека со...

Read more
Page 153 of 182 1 152 153 154 182