Популарно

ХИТ ФОТО: Али Ахмети и Бујар Османи, со „двоглав орел“ го прославија Законот за јазици !

ХИТ ФОТО: Али Ахмети и Бујар Османи, со „двоглав орел“ го прославија Законот за јазици !

Бујар Османи со фотографија со Али Ахмети, на која тој го прави симболот со двоглавиот орел, честиташе за Законот за јазиците. „Каков почеток на годината горд сум што сум соработник...

Read more

Австрија, Германија и Швајцарија пред нов леден бран – Снег и до два метра !

ВИДЕО: Седум лица загинаа во снежно невреме во Австрија – Снег и до 1.2 метри !

Пристигнува нов студен бран кој ќе трае до 16. јануари, а нема да го заобиколи ниту Балканот.Снежно невреме и лавини оваа недела создаваат големи проблеми низ Европа, најпрво во Австрија...

Read more

Не ги послуша американците да ги укине царините за Србија, па Хардинај си остана без американска виза !

Не ги послуша американците да ги укине царините за Србија, па Хардинај си остана без  американска виза !

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај не доби американска виза со што е оневозможен да присуствува на конференција посветена на Балканот на 6 февруари. Извор од Стејт Департментот за „Ал Џазира Балкан“...

Read more

Законот за јазици објавен во „Службен весник“ без потпис на претседателот Иванов ?!

Законот за јазици објавен во „Службен весник“ без потпис на претседателот Иванов ?!

Законот за употреба на јазиците и Законот за ратифиакцијата на договорот од Преспа објавени се во Службен весник само со потписот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, потврдија од Службен...

Read more

Виница ќе инвестира во заштеда на енергија и пари. На три објекти ќе се поставуваат фотоволтаици

Виница ќе инвестира во заштеда на енергија и пари. На три објекти ќе се поставуваат фотоволтаици

Виница ќе инвестира во заштеда на енергија и пари. Со грант од Министерството за финансии Општината ќе поставува фотоволтаични панели на општинската зграда, детската градинка и гимназијата “Ванчо Прке“: Вкупниот...

Read more

Стотина семејства од Штип зовреа зашто од куќите направија кафези . Јавно бараат од полицијата да ги заштити од дрски крадци и насилници Роми.

Стотина семејства  од Штип  зовреа зашто од куќите направија кафези .  Јавно бараат од полицијата да ги заштити од  дрски крадци и насилници Роми.

Стотина семејства  од штипската улица Панче Карагозов  се вознемирени револтирани до зовривање. Јавно бараат од полицијата  да ги заштити од дрски крадци и насилници Роми. Немаме живот. Еве тука живеам...

Read more
Page 178 of 216 1 177 178 179 216