Популарно

Штипските пожарникари биле ангажирани да гаснат политички пожар, тврди ВМРО

Штипските пожарникари биле ангажирани да гаснат политички пожар, тврди ВМРО

Штипските пожарникари биле ангажирани да гаснат политички пожар, тврди ВМРО ДПМНЕ на прес конференција. Според нив, на 20 дена пред кампањата а претседателските избори, во Штип се крши Изборниот законик:...

Read more

Словенија: Си ја отсекла намерно раката за да добие осигурување од над 380.000 евра ! На крај останал и без пари и без рака !

Словенија: Си ја отсекла намерно раката за да добие осигурување од над 380.000 евра ! На крај останал и без пари и без рака !

Словенка намерно си ја отсекла раката за да земе пари од осигурувањето. Но, измамата била откриена, а таа останала покуса за 383.000 евра. Овој неверојатен случај на измама што го...

Read more

ЕУ пак не сака да и даде пари на Грција – Одложена исплатата на нова финансиска помош !

Ирска бара компензација од 4.5 милијарди евра заради „Брегзит“ !

Министрите за финансии на еврозоната го одложија за еден месец исплаќањето на новата транша финансиска помош за Грција поради недоволни реформи. Еврокомесарот за економија и финансии, Пјер Московиси, по вчерашниот...

Read more

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Претседателот на САД, Доналд Трамп предложи рекорден буџет од 4,7 трилијарди долари за претстојната буџетска година. Агенцијата АП наведува дека предлогот кој шефот на Белата куќа го изнел синоќа, предвидува...

Read more

ВИДЕО: Новиот спот на Лозано за песната „Мајко“ за еден ден има блису 100.000 прегледи !

ВИДЕО: Новиот спот на Лозано за песната „Мајко“ за еден ден има блису 100.000 прегледи !

Македонскиот пејач вчера го објави спотот за „Мајко“. Текстот е на Магдалена Цветкоска Ена додека музиката ја потпишува Лазар Цветкоски. За само еден ден, бројот на прегледи е над 98.000....

Read more

ВИДЕО: Хрват убил тинјџерка во Лондон, додека пеела во парк со пријателите !

ВИДЕО: Хрват убил тинјџерка во Лондон, додека пеела во парк со пријателите !

Хрватот Мануел Петровиќ (20) кој е осомничен за убиство на Џоди Чесни (17), се појавил пред истражниот судија во Лондон, кој после сослушувањето му одредил притвор до 28-ми мај. Петровиќ,...

Read more

Во Њујорк откриени 1.5 тони кокаин, вреден 77 милиони долари – Никој не знае чија е дрогата ?!

Во Њујорк откриени 1.5 тони кокаин, вреден 77 милиони долари – Никој не знае чија е дрогата ?!

Агенти на американската царина запленија 1 450 килограми кокаин , вреден 77 милиони долари. Најголемата пратка кокаин во последните 25 години на пристаништата во Њујорк и Њу Џерски е запленета...

Read more

Британскиот Парламент денес гласа за новиот договор за Брегзит – Ако се отфрли, може да падне и Владата на Тереза Меј !

Британскиот Парламент го отфрли договорот со ЕУ – Ќе се гласа и за доверба на Владата !

Британската премиерка Тереза Меј се соочува со ново понижување откако двете евроскептични фракции во парламентот предупредија дека ќе гласаат против нејзиниот договор за развод од ЕУ откако не успеа да...

Read more
Page 178 of 285 1 177 178 179 285