Популарно

ВИДЕО: Вака Анџелина Џоли се трансфрмира во лошата вештерка од филмот „Maleficent“ !

ВИДЕО: Вака Анџелина Џоли се трансфрмира во лошата вештерка од филмот „Maleficent“ !

Наскоро ќе се појави продолжетокот на популарниот филм на Дизни "Maleficent"  со Анџелина Џоли во главната улога. На официјалниот Инстаграм профил на Дизни се појави до сега невидена снимка од...

Read more

Иран: Жена се самозапалила, откако ја фатиле дека е облечена како маж за да влезе на фудбалски натпревар ?!

Иран: Жена се самозапалила, откако ја фатиле дека е облечена како маж за да влезе на фудбалски натпревар ?!

Иранка се запали со бензин откако била приведена поради тоа што се облекувала како маж за да може да влезе на фудбалски стадион за да гледа натпревар. Таа се запалила...

Read more

Со дронови уништиле нафтени полиња во Саудиска Арабија !

Со дронови уништиле нафтени полиња во Саудиска Арабија !

Саудиска Арабија денеска соопшти дека две големи нафтени постројки во земјата биле нападнати од дронови, што предизвикале пожари, но не се наведува кој стои зад нападите. Американските медиуми наведуваат дека...

Read more

Грција: Уапсена Романка со над 400 пасоши ?!

Грција: Уапсена Романка со над 400 пасоши ?!

Романска државјанка на 49-годишна возраст била уапсена на грчкиот меѓународниот аеродром „Елефтерос Венизелос“ кога во нејзиниот багаж полицијата пронашла 401 пасош и документи издадени од разни земји. Истрагата на полицијата...

Read more

Бугарија: Откриена организирана мрежа за трговија со човечки органи !

Косово: Четири приватни болници во Приштина затворени заради трговија со човечки органи !

Бугарските власти открија криминална мрежа и поднесоа обвиненија против четири члена на таа мрежа поради регрутирање сиромашни лица кои за пари ги давале своите бубрези за пациенти на кои им...

Read more

Вицепремиерот Кочо Анѓушев од бизнисмените очекува поддршка за минималната плата

4 коло ВМФЛ – Исток

Вицепремиерот Кочо Анѓушев од бизнисмените очекува поддршка за минималната плата. Сите компании кои ќе ја покачат платата на вработените во износ од 600 до 6.000 денари, ќе добијат помош во...

Read more

ФОТО: Тело кое исчезнало пред 22 години, пронајдено благодарение на „Google maps“ !?

ФОТО: Тело кое исчезнало пред 22 години, пронајдено благодарение на „Google maps“ !?

Посмртни остатоци од маж исчезнат пред дваесет години на Флорида се пронајдени во еден потонат автомобил забележан на апликацијата „Гугл мапс“. Како што пренесува Би-Би-Си, Вилијам Молд (40) од Лантана,...

Read more
Page 2 of 284 1 2 3 284