Популарно

Македонска Каменица и Виница ќе имаат приоритет за проекти преку Источниот плански регион

Богданов на Светски кикбокс куп во Австрија

Македонска Каменица и Виница ќе имаат приоритет за проекти преку Источниот плански регион.  Двете општини, откако имаат нови градоначалници , не добиле предност во избор на проекти кои ќе се...

Read more

Рејтингот на Трамп стабилен, и покрај негативната медиумска кампања !

Трамп бара брза смртна казна за извршителите на масовни убиства во САД !

Рејтинзите укажуваат остра поделеност на јавноста околу можното отстранување на претседателот Доналд Трамп од власт, демократите и републиканците пак внимателно го следат јавното мнение во однос на процедурата импичмент. Според...

Read more

Последните стотина од евидентираните илјада земјоделци од карбинско денеска ги добија картичките за користење на „зелена“ нафта

На две кола пред крајот Брегалница очекува две победи

Безмалку 50 евра, 60 годишниот земјоделец од Карбинци, Марко Атанасов ќе заштеди во потрошувачката на нафта за орање на сопствените ораници. Тоа го овозможува оваа картичка, што денеска ја доби...

Read more

Пензиите ќе растат паралелно со просечната плата

На две кола пред крајот Брегалница очекува две победи

Јануарската пензија ќе биде повисока за пет проеценти. Ова попладнево на штипските пензионери лично им го соопшти министерката за труд и социјална политика Мила Царовска. Одлуката за покачување на пензиите...

Read more

Фондот за пензиско од месец до месец живее од позајмици. Иселувањето Фондот го заглавува се повеќе.

Прес на СДСМ: Со власта на  ВМРО заврши и времето на драконски казни во Македонија

Фондот за пензиско со пари    стои се полошо. Веќе подолг период  констатно   исплатата на пензиите се овозможува  со позајмици од Буџетот кои достигнаа до 300 милиони денари, односно околу 50...

Read more

По подолго време, Македонска Каменица конечно ќе добие интернист

Прес на СДСМ: Со власта на  ВМРО заврши и времето на драконски казни во Македонија

По подолго време, Македонска Каменица конечно ќе добие  интернист. Од оваа година, една од специјализциите кои му се одобрени на делчевскиот Здравствен дом, е предвидена за потребите на каменичкото население:...

Read more

Карбинци ќе гради патишта до селата

Прес на СДСМ: Со власта на  ВМРО заврши и времето на драконски казни во Македонија

250 илјади евра е вреден проектот за асфалтирање на три пристапни патишта до подплачковичките села Кепекчелија, Калаузлија и викенд населбата Вртешка. За оваа реализација денеска карбинскиот градоначалник Јордан Насев го...

Read more

Започна реконструкцијата на Мултикултурниот центар во Кочани. Проект вреден близу 400.000 евра.

Прес на СДСМ: Со власта на  ВМРО заврши и времето на драконски казни во Македонија

Започа реконструкцијата на Мултикултурниот центар во Кочани. Проект вреден близу 400.000 евра, кој предвидува комплетна обнова на зградата и нејзина пренамена: „Потребно е најнапред да се отстрани влагата да се...

Read more
Page 2 of 337 1 2 3 337