Популарно

Британски новинар го фотографирал Груевски во Будимпешта !

Британски новинар го фотографирал Груевски во Будимпешта !

Британскиот новинар, Даниел Нолан го фотографирал екс-премиерот, Никола Груевски во близина на пивница во Будимпешта. „Го фатив жив! Пребеганиот екс-македонски премиер забележан во Будимпешта“ - напишал британскиот новинар на Твитер....

Read more

ВИДЕО: Тројца мртви и 12 повредени во Стразбур откако едно лице почнало да пука на Божиќен базар !

ВИДЕО: Тројца мртви и 12 повредени во Стразбур откако едно лице почнало да пука на Божиќен базар !

Францускиот министер за внатрешни работи Кристоф Кастанер изјави дека вооружен напаѓач убил три лица, додека 12 други ранил во близина на Божиќниот пазар во источниот француски град Стразбур.Тој пукал врз...

Read more

Шест фирми од регионот за само една година имаатпрофит од рекордни 65 милиони евра.

Пожар пеплоса дел од зграда во Штип.

Шест фирми од Источниот регион се меѓу најуспешните 50 во државата според остварените финансиски резултати, односно профитот. Сите заедно, лани тие оствариле добивка од рекордни речиси 65 милиони  евра. Ова...

Read more

Половина од невработените ниту бараат ниту сакаат да најдат работа.

Пожар пеплоса дел од зграда во Штип.

Бројот на лицата кои ниту работат ниту бараат работа се зголемува . Особено загрижувачки е податокот дека ова се случува со најпродуктиваната  возраст, односно  со лицата од 25-49 годишна возраст....

Read more

Гори депонија во Рим – Голем пожар и токсичен чад над вечниот град !

Гори депонија во Рим – Голем пожар и токсичен чад над вечниот град !

Голем пожар избувна во општинската депонија во северен Рим, а фотографиите кои се појавија по социјалните мрежи покажуваат густ црн чад на небото над местото на пожарот. Властите објавија дека...

Read more

ВИДЕО: Овие две калуѓерки украле 500.000 долари од школо за да се коцкаат во Лас Вегас !

ВИДЕО: Овие две калуѓерки украле 500.000 долари од школо за да се коцкаат во Лас Вегас !

Две калуѓерки ја признале кражбата на 500 илјади долари од училиштето во кое работеле, односно користењето на парите за коцкање во текот на нивните патувања во Лас Вегас, САД, во...

Read more

Египетските власти нема да продаваат „Жолти елеци“ поради стравот од немирите во Париз !

Египетските власти нема да продаваат „Жолти елеци“ поради стравот од немирите во Париз !

Службите за безбедност и трговците на мало велат дека египетските власти ја ограничиле продажбата на жолти елеци. Властите страхуваат дека опозицијата би можела да ги копира француските демонстранти за време...

Read more

ФОТО: Владата и направи споменик на Есма, но не заборави да се пофали а го згреши и глаголот !

ФОТО: Владата и направи споменик на Есма, но не заборави да се пофали а го згреши и глаголот !

Владата на Македонија и подигна споменик на Есма Реџепова кој повеќе години стоеше без надгробна плоча и натпис. Кралицата на Ромската музика беше заборавена. Но, по речиси две години, доби...

Read more

Бугарскиот европратеник Ковачев бара средба со Хан за да му каже дека Македонците и ја крадат историјата на Бугарија ?!

Бугарскиот европратеник Ковачев бара средба со Хан за да му каже дека Македонците и ја крадат историјата на Бугарија ?!

-Го поканив комесарот Јоханес Хан на појадок во Стразбур. Сакам да разговарам со него за ситуацијата во Западен Балкан и да го информирам за односите меѓу Софија – Скопје! - напиша...

Read more
Page 280 of 284 1 279 280 281 284