Популарно

9 месеци нема плата за вработените од студентскиот дом во Пробиштип

9 месеци нема плата за вработените од студентскиот дом во Пробиштип

Цели 9 месеци седуммина вработени во студенсткиот дом  „Доне Божинов“  во Пробиштип се  без плата. Од власта, вработените  секојдневно очекуваат исплата на личните доходи,  зашто државата  со негрижата ги поминала...

Read more

ВИДЕО: Путин пукаше од топ !

ВИДЕО: Путин пукаше од топ !

Рускиот претседател Владимир Путин го одбележа Божиќ така што во Санкт Петербург пукаше од топ. Путин го посети својот роден Санкт Петербург и го повлече прекинувачот на хаубицата на Петропавловската...

Read more

Евакуација на странски амабсади во Австралија, заради сомнителни пакети !

Евакуација на странски амабсади во Австралија, заради сомнителни пакети !

Неколку странски странски дипломатски претставништва во Мелбурн и Канбера се евакуирани денеска откако примија сомнителни пакети. На сајтот на австралиската влада објавено е дека се забележани најмалку 10 инциденти со...

Read more

“Такси” службите во Кина работат исклучиво со електрични возила и само во еден град ги има над 20.000 !

“Такси” службите во Кина работат исклучиво со електрични возила и само во еден град ги има над 20.000 !

Еден од најголемите кинески градови , Шенжен , стигна до 99 % покриеност на такси службата со електрични возила. Градот во јужниот дел на Кина објави дека од 21 689...

Read more

Јапонските газди воведуваат половина час оправдано спиење на работа за вработените !

Јапонските газди воведуваат половина час оправдано спиење на работа за вработените !

Јапонските работодавачи одлучија спиењето на работното место да стане дел од работните обврски на секој вработен.Тоа не значи дека вработените ќе спијат на работното место туку ќе добијат соба за...

Read more
Page 304 of 335 1 303 304 305 335