Популарно

Ципрас и Каменос “раскинаа” ! Ќе се гласа доверба на грчката Влада !

Ципрас и Каменос  “раскинаа” ! Ќе се гласа доверба на грчката Влада !

Коалициониот партнер во грчката Влада, претседателот на “Независни Грци“ и министер за одбрана на Грција, Панос Каменос по средбата со Алексис Ципрас рече дека ја напушта владината коалиција. Најавата за...

Read more

Грчки пратеници добивале заканувачки пораки ако го гласаат договорот од Преспа !

Грчки пратеници добивале заканувачки пораки ако го гласаат договорот од Преспа !

Oбвинителката на Врховниот суд на Грција, Ксени Димитриу нареди да се спроведе кривична истрага за заканувачките пораки што биле испраќани до пратеници кои го поддржуваат Договорот од Преспа. Интервенцијата на...

Read more

Во штипскиот затвор, пронајдена марихуана кај затвореник од Кочани !

Во попладневните часови во текот на вчершниот ден раководител на смена во КПД затвор Штип пријавил дека при извршен претрес на ќелија кај 28-годишниот Ц.М. од Кочани во полуотвореното одделение...

Read more

Најголема просечна плата од 3000 евра има во Луксембург и Данска, најмала од 457 евра во Бугарија !

Ќе ја сонуваме минималната плата од 1999 евра во некои земји од ЕУ !

Најголемите просечни плати во државите на Европската унија ги имаат работниците на Данска и Луксембург додека најниска е платата во соседна Бугарија.Ова се резултатите од истражувањето кое ги направил истражувачот...

Read more

ВИДЕО: Автобус со ученици од Сплит се запали во тунел во Швајцарија !

ВИДЕО: Автобус со ученици од Сплит се запали во тунел во Швајцарија !

Во тунел во Швајцарија целосно изгоре автобус кој превезувал сплитски средношколци. Како што јавува „Далмација данас“, учениците навреме излегле од автобусот и нема повредени во несреќата. Сплитските ученици кои престојувале...

Read more

Рано утринава Пробиштипјанец со Мерцедес сомлел 4 возила а себе се испратил во Штипската клиничка болница.

Рано утринава  Пробиштипјанец  со Мерцедес сомлел  4 возила  а  себе се испратил во   Штипската клиничка болница.

Ноќеска  околу 3 часот 29 годишен Пробиштипјанец  имал  тешка сообраќајна несрека.  Со својот Мерцедес  излетал од  улицата  и удрил во 4 паркирани возила. Три од нив биле Голф а едно...

Read more

Изгоре автомобил во Делчево

Изгоре автомобил во Делчево

Автомобил марка Фолксваген Пасат се запали вчера вечер во центарот на Делчево. По примениот повик  од Територијалната противпожарна единица од Делчево  тројца пожарникари излегле на местото на настанот и во...

Read more
Page 306 of 342 1 305 306 307 342