Популарно

Патот до потплачковичкото село Почивало војската не успеа да го пробие и денес. Болното дете е во стабилна состојба

Патот до потплачковичкото село Почивало војската не успеа да го пробие и денес. Болното дете е во стабилна состојба

Патот до потплачковичкото село Почивало војската не успеа да го пробие и денес. Околу 30-тина овдешни жители сé уште се отсечени од градот и до нив приод нема. Детето кое...

Read more

Првата жена борец на УЧК ќе биде пред трибуналот во Хаг за воени злосторства !

Првата жена борец на УЧК ќе биде пред трибуналот во Хаг за воени злосторства !

Раимонда Реци, поранешна припадничка на ОВК, во средата вечер, на својата страница на Фејсбук, објави дека Специјализираното обвинителство, со седиште во Хаг, ја повикало да даде исказ. Таа напиша дека...

Read more

Грчки скијачи загинаа при лавина во Банско !

Грчки скијачи загинаа при лавина во Банско !

Четворица скијачи настрадаа во скијачкиот центар Банско, пишува Пресинг ТВ повикувајќи се на нивни полициски извори. Според нив, станува збор за грчки државјани. двајца од настраданите биле пронајдени под лавина...

Read more

Меркел не ја интересира Устав и Закон – За неа веќе станавме „Северна Македонија“ !?

Меркел не ја интересира Устав и Закон – За неа веќе станавме „Северна Македонија“ !?

Во само една изјава на синоќешната заедничка прес-конференција со грчкиот премиер Алексис Ципрас во Атина германската канцеларка Ангела Меркел дури три пати за северниот сосед на Грција рече -„Северна Македонија“....

Read more

Хрватска: Експлозија во хидроелектрана во Дубровник однесе два живота !

ИТНА ВЕСТ: Почина штипски пожарникар при гаснење на пожар на оџак !

Уште едно тело на работник од Хидроелектраната „Дурбровник“ е пронајдено вчера на брегот на морето. Полицијата потврди дека телото е пронајдено околу 21:50 часот, пренесува хрватски Индекс. Во пожарот кој...

Read more

Романија спрема Закон за амнестија на корумпирани политичари – Ќе има ли нови протести !

Романија спрема Закон за амнестија на корумпирани политичари – Ќе има ли нови протести !

Романија е блиску до одлуката да ги амнестира политичарите кои биле осудени за корупција – потег што би можел да ги обнови протестите против декриминализацијата на делата за корупција. Ова...

Read more

Германија: Штрајк приземји над 600 авио летови !

Германија: Штрајк приземји над 600 авио летови !

Речиси 640 летови се откажани во Германија поради штрајкот на безбедносниот персонал, соопштија аеродромите во Диселдорф, Келн-Бон и Штутгарт. Станува збор за повеќе од половината од 1.050-те летови коишто денеска...

Read more
Page 308 of 342 1 307 308 309 342