Популарно

За да нема прекин, Хрватски фудбалери за три часа го исчистиле стадионот од снег, слушајки музика !

За да нема прекин, Хрватски фудбалери за три часа го исчистиле стадионот од снег, слушајки музика !

Во 18 коло на Првата Хрватска лига беа одложени неколку средби поради терени покриени со снег. Проблемот ќе траеше уште долго ако не се вклучеа навивачите. Натпреварот Осиек – Запрешиќ...

Read more

„Фејсбук“ загуби 9.5 милијарди долари откако е откриено дека ги шпионира корисниците !

„Фејсбук“ загуби 9.5 милијарди долари откако е откриено дека ги шпионира корисниците !

Вредноста на „Фејсбук“ падна за 9,5 милијарди долари по само еден ден откако истекоа важни информации од оваа компанија. Акциите паднаа за 2,5 отсто, што ја чинеше компанијата 9,5 милијарди...

Read more

„Викиликс“ објави документи за „шпионските“ врски на министерот Никола Димитров – Зошто е под специјална заштита на САД !?

„Викиликс“ објави документи за „шпионските“ врски на министерот Никола Димитров – Зошто е под специјална заштита на САД !?

На вебсајтот на Викиликс се објавени тајни протечени документи на кои пишува дека сегашниот министер за надворешни работи, Никола Димитров кој го потпиша Договорот од Преспа со кој се врши...

Read more

Автобус на релација Прилеп-Виена излетал од патот кај Лесковац – Тројца патници мртви !

Автобус на релација Прилеп-Виена излетал од патот кај Лесковац – Тројца патници мртви !

Три лица загинаа откако македонски автобус излета од патот и се преврте во близината на Лесковац, Србија. Несреќата се случила во 1:40 часот ноќеска, а екипите на брза помош веднаш...

Read more

Одземени 80.000 евра од кинез на аеродромот во Тирана – Непријавени сакал да ги изнесе од Албанија !

Одземени 80.000 евра од кинез на аеродромот во Тирана – Непријавени сакал да ги изнесе од Албанија !

Албанската погранична полиција на меѓународниот аеродромот „Ринаси” кај Тирана одзела 80.000 евра, 76.000 леки и 2.900 јени од патник кој претходно не ги пријавил парите. Станува збор за кинескиот државјанин...

Read more

После половина година од несреќата, погребани двајцата мигранти кои загинаа на патот Штип – Радовиш

Одбележани 50 години ФК „Каменица Саса“

После половина година од несреќата, погребани двајцата мигранти кои загинаа во сообраќајна несреќа на патот Штип – Радовиш. Посмртни останки на Сухел Ахмет од Шри Ланка и Ахмет Шакир од...

Read more

Вандализам на паркинг во Штип. Гладачи на ТВ Стар алармираат за уништени автомобили

Одбележани 50 години ФК „Каменица Саса“

Вандализам на паркинг во Штип. Гладачи на ТВ Стар алармираат за уништени автомобили на паркингот кај детската градинка „Астибо“. Ова е местото каде по информации на наши гледачи, неколку вечери...

Read more

ВИДЕО: Кога пари летаат од блиндирано возило, логично е сите да собираат !

ВИДЕО: Кога пари летаат од блиндирано возило, логично е сите да собираат !

За време на најголемиот сообраќаен метеж од блиндирано возило почнале да летаат банкноти, а луѓето почнале да ги собираат, но нивната среќа беше краткотрајна – полицијата побара сите пари да...

Read more
Page 350 of 358 1 349 350 351 358