Популарно

ВИДЕО: Израелската полиција застрела напаѓач кој бодел луѓе со нож во Ерусалим !

ВИДЕО: Израелската полиција застрела напаѓач кој бодел луѓе со нож во Ерусалим !

Израелските медиуми објавија видео на кое се гледа како терорист напаѓа 16- годишно момче со нож востариот дел на Ерусалим.Терористот напаѓа 16 годишно момче со нож во грб. Според израелските...

Read more

ВИДЕО: „Рамбо“ се враќа по пети пат во кино салите !

ВИДЕО: „Рамбо“ се враќа по пети пат во кино салите !

Конечно за јавноста е достапно првото најавно видео за најновото и (како што тврдат авторите) последно продолжение на акционата франшиза „Rambo“. Forbes пишува дека ова петто продолжение го прикажува Рамбо...

Read more

Кавадарци: Жена касната од змија – И се вовлекла во постелата !

Жена во штипско касната од змија !

Жителка на Кавадарци морала да прими серум против змиски отров откако во својата постела била касната од змија отровница. Според итната помош, станува збор за типично змиско гризнување, со видливи...

Read more

Инстант лозот ДИЈАМАНТ – повторно во продажните места на Државна лотарија на Македонија

Инстант лозот ДИЈАМАНТ – повторно во продажните места  на Државна лотарија на Македонија

Од денес, петок  (31.05.2019 год) на сите продажни места на Државна лотарија на Македонија  инстант лозот  ДИЈАМАНТ повторно во продажба во својата трета серија.  ДИЈАМАНТ -от на Државна лотарија на...

Read more

Продолжува објавувањето на нови бомби од лицето Ел Чека – „Или ДУИ или Заев ќе падне !“

Продолжува објавувањето на нови бомби од лицето Ел Чека – „Или ДУИ или Заев ќе падне !“

На фејсбук продолжува „експлозијата на бомби“, односно корисникот Ел Чека веќе неколку дена на социјалната мрежа објавува нелегално прислушувани материјали во кои главни соговорници се функционери од ДУИ. Само утринава,...

Read more

31 мај, светски ден против пушењето – Цигарите убиваат осум милиона луѓе годишно во светот !

31 мај, светски ден против пушењето – Цигарите убиваат осум милиона луѓе годишно во светот !

Мотото под кое годинава се одбележува 31 мај е „Не дозволувајте цигарите да ви го одземат здивот“. Пушењето и натаму во пораст кај неразвиените земји Под мотото „Не дозволувајте цигарите...

Read more

ВИДЕО: Унгарската полиција објави видео од тонењето на бродот во кој се удавија седум туристи во Дунав !

ВИДЕО: Унгарската полиција објави видео од тонењето на бродот во кој се удавија седум туристи во Дунав !

Унгарската полиција објави ново видео кое покажува дека туристичкиот брод што синоќа се преврти во Дунав, а кој превезувал 30-ина туристи од Јужна Кореја, се движел во ист правец со...

Read more

Заболените ги освестија здравите. Интересот за вакцина против морбили нагло зголемен

Заболените ги освестија здравите. Интересот за вакцина против морбили нагло зголемен

Новите случаи на заболени од морбили во штипско училиште и во неколку конфекции , нагло го зголеми интересот од превентивна имунизација. „Од таа причина имаме барање од вработени од школите...

Read more
Page 72 of 261 1 71 72 73 261