Популарно

Британка чувала вазна на таванот а не знаела дека вреди 670.000 евра !

Британка чувала вазна на таванот а не знаела дека вреди 670.000 евра !

Една жена од Велика Британија 20 години чувала кинеска вазна која ја добила од својата тетка. Кога фотографијата од предметот била испратена во аукциска куќа, останала шокирала дознавајќи дека дома...

Read more

ВИДЕО: Над 200.000 луѓе во Барселона им дадоа поддршка на лидерите кои се судат затоа што сакаа независност !

ВИДЕО: Над 200.000 луѓе во Барселона им дадоа поддршка на лидерите кои се судат затоа што сакаа независност !

Двесте илјади луѓе, според полициските проценки, учествуваа во саботата во Барселона во знак на протест против судењето на дванаесете лидери на Каталонија за обидот за отцепување на таа шпанска покраина...

Read more

ВИДЕО: Откриле кој ја убил, по последната фотографија објавена на социјалните мрежи !

ВИДЕО: Откриле кој ја убил, по последната фотографија објавена на социјалните мрежи !

Дваесет и четири годишната Валери Рјас од Њујорк се фотографирала со своето момче Хавијер во аптека, не знаејќи дека тоа ќе биде нејзината последна фотографија објавена на друштвените мрежи. Токму...

Read more

ВИДЕО: Путин си го повреди прстот, тренирајќи со рускиот џудо олимпиец !

ВИДЕО: Путин си го повреди прстот, тренирајќи со рускиот џудо олимпиец !

Рускиот претседател Владимир Путин му се придружи на националниот џудо тим на тренинг по разговорите со Ердоган и Башар ал Асад во Сочи. Спарин-партнер му беше олимпискиот џудо првак од...

Read more

Професорката Гордана Силјановска Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија !

Професорката Гордана Силјановска Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија !

Професорка на Правниот факултет, Гордана Силјановска Давкова е кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседателските избори. Таа беше избрана со 408 гласа „за“ од 519 делгати кои гласаа на конвенцијата на опозициската...

Read more

Санкт Петерсбург: Над 20 лица под урнатини, откако се урнал таван во зграда !

Санкт Петерсбург: Над 20 лица под урнатини, откако се урнал таван во зграда !

Во четирикатна зграда во Санкт Петербург се урна таванот од четвртиот до првиот кат, а властите се сомневаат дека под урнатините може да има до дваесет луѓе, наведуваат локалните служби....

Read more

Одвај секое шесто семејство во регионот може да го помине месецот. Останатите кратат, крпат и трпат

Одвај секое шесто семејство во регионот може да го помине месецот. Останатите кратат, крпат и трпат

Одвај секое шесто семејство во регионот може да го помине месецот. Останатите кратат, крпат и трпат обидувајќи се да врзат крај со крај со малите плати и големите трошоци: „Се...

Read more
Page 73 of 153 1 72 73 74 153