Популарно

Борис Џонсон сака да стане премиер на Британија а судот го обвини дела лажел во кампањата во 2016 !

“ЕУ ја водат копилиња”, кажа Борис Џонсон, бившиот шеф на британската дипломатија !

Судот во Лондон реши да го повика поранешниот шеф на британската дипломатија,Борис Џонсон поради сомнеж дека во кампањата за Брегзит во 2016 лажел.Џонсон се товари дека лажел во 2016 за...

Read more

Нема договор кој да застане на чело на Европската Комисија – Франција и Германија во тиха војна за доминација во ЕУ !

Ирска бара компензација од 4.5 милијарди евра заради „Брегзит“ !

По европските избори на ред е пополнување на челните места во ЕУ. Не станува збор само за моќниот претседател на Европската комисија. Парламентот и шефовите на држави или влади треба...

Read more

Косовските полицајци заборавиле таен документ со имиња и броеви на специјалците од вчерашната акција !

Косовските полицајци заборавиле таен документ со имиња и броеви на специјалците од вчерашната акција !

За време на вчерашната акција на косовската полиција на северот на Косово, специјалците направиле катастрофален пропуст заборавајќи зад себе таен документ со детали од оперативен план за акција во кој...

Read more

Европската Комисија препорачува отворање на преговори за членство со Албанија и Македонија !

Европската Комисија препорачува отворање на преговори за членство со Албанија и Македонија !

Препорака за отворање на процес за преговори со Македонија и Албанија. Ова е заклучокот од извештајот за напредокот на земјите од Западен Балкан. Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, објасни зошто...

Read more

Грција оди на предвремени избори на 7 јули – Ќе стане ли Ципрас историја !?

Грчкиот парламент денес одлучува за ратификација на договорот со „Северна Македонија“ !

Предвремените избори на кои повика грчкиот премиер, Алексис Ципрас, ќе се одржат на 7-ми јули, изјави во телевизиско интервју портпаролот на грчката влада, Димитрис Ѕанакопулос. „Одлуката на премиерот е изборите...

Read more

Денес ќе се одлучува за одземање на мандатот на бившиот премиер а сега пратеник Никола Груевски !

Британски новинар го фотографирал Груевски во Будимпешта !

Мандатот на пратеникот Никола Груевски кој избега од земјата откако беше осуден повторно е на дневен ред на собраниската комисија за деловнички и мандатно имунитетни прашања. Седницата е закажана за...

Read more

ВИДЕО: Дошле со скутери, па со чекани искршиле излог и украле скапи часовници од продавница во Лондон !

ВИДЕО: Дошле со скутери, па со чекани искршиле излог и украле скапи часовници од продавница во Лондон !

Среде бел ден шестмина крадци вооружени со мачети и чекани , влетаа во продавница во лондонската Дјук Стрит во Вестминстер.На пат на напаѓачите им се најде и британската Тв реалити...

Read more
Page 74 of 261 1 73 74 75 261