Популарно

Со измените на Законот, работел не работел, по 65 години, секој ќе има пензија од 100 евра !?

Државата вработува ! Објавени огласи за нови 120 лица низ државни фирми !

Постарите од 65 години, кои не работеле ниту еден ден, од годинава ќе можат да добијат пензија. Ова го предвидува Предлог законот за социјална сигурност на старите лица кој веќе...

Read more

Хрватска: Живеел четири години со мртвото тело на мајка му за да го зема нејзиниот социјален надоместок !

Хрватска: Живеел четири години со мртвото тело на мајка му за да го зема нејзиниот социјален надоместок !

Маж во Ријека цели четири години живеел со трупот на неговата мајка, кое го криел под ќебиња и отпад, пренесуваат хрватските медиуми. Како што се пренесува, против тој маж, со...

Read more

Нов пораз на Тереза Меј: Парламентот го одби и вториот договор на Британија со ЕУ за „Брегзит“ !

Британската премиерка Меј го преживеа гласањето за доверба на Владата !

Британскиот парламент повторно го отфрли договорот за брегзит кој премиерката Тереза Меј го постигна со Европската Унија. Против договорот со условите за излегување на Британија од ЕУ гласаа 391 пратеник,...

Read more

Претседателот Иванов не става потпис на 11 нови закони заради “Северна“ !

Опозиционата ВМРО-ДПМНЕ денес избира претседателски кандидат !

Единаесетте закони чии укази претседателот Ѓорге Иванов одби да ги потпише бидејќи му дошле со новото име Република Северна Македонија се враќаат на трето читање во Собранието. Иванов не ги...

Read more

Фрида, ќерката на боксерот Џорџ Форман изврши самоубиство !

Фрида, ќерката на боксерот Џорџ Форман изврши самоубиство !

Фрида Форман, поранешна професионална боксерка и ќерка на Џорџ Форман, еден од најдобрите светски боксери во тешка категорија, изврши самоубиство во семејната куќа. Таа е пронајдена мртва во нејзината куќа...

Read more

Можат ли градоначалниците од регионот заедничките проблеми да ги решавата заеднички

Можат ли градоначалниците од регионот заедничките проблеми да ги решавата заеднички

Кучиња скитници, комарци, пожари , диви депонии се само дел од проблемите со кои се соочуваат сите општини од регионот . Овие проблеми им тежат на глава градоначалниците и на...

Read more
Page 74 of 182 1 73 74 75 182