Регион

Тепачка во кафеана во Кочани. Едно лице хоспиталиизрано во Скопје со прострелна рана

Тепачка во кафеана во Кочани. Едно лице хоспиталиизрано во Скопје со прострелна рана

Лце од Кочани е префрлено во Клиниките во Скопје со прострелна рана во пределот на слабините, по тепачка во кафеана. Во него пукал негов сограѓанин по претходна расправија, но повеќе...

Read more

Медицинските сестри „невидливи“ за државата. За нив нема ни пари ни Закон

СП Ракомет: За прв пат по 21 година Македонија не ја помина групната фаза

Медицинските сестри „невидливи“ за државата. За нив нема ни пари ни Закон: „ Кај одговорните структури секогаш се проблем математичките пресметки и буџетските планови каде што ние досега не сме...

Read more

Пожар во Свети Николе

СП Ракомет: За прв пат по 21 година Македонија не ја помина групната фаза

Возило марка „југо“ се запали во движење во Свети Николе. Причините засега се непознати , но се работи за самозапалување. За среќа, пожарот е изгаснат без последици по возачот. https://youtu.be/vYW3byrUEJ0

Read more

Дрога, полицијата пронајде во Кочани и Пробиштип, а пожар имаше во Свети Николе

СП Ракомет: За прв пат по 21 година Македонија не ја помина групната фаза

Пробиштипската полиција поднесе кривични пријави против четири лица, двајца од Пробиштип и двајца од Куманово, за продажба на дрога. Станува збор за дрога од видот марихуана која полицијата ја пронашла...

Read more

Злетовец укасан од куче

Злетовец укасан од куче

16-годишно момче од Злетово е уште една жртва на куче скитник. Тој вчера побарал помош во пробиштипскиот здравствен дом како последица од укасувањето. На момчето му е санирана раната и...

Read more

Тројца кочанчани нападнати дома

Тројца кочанчани нападнати дома

Тројца кочанчани нападнати дома. Случајот го пријавил еден од нападнатите, а како одговорни посочил двајца свои сограѓани. Нападот се случил пет минути по полноќ кога двајцата напаѓачи дошле во домот...

Read more

Се санираат тоалетите во училиштата „Никола Карев“ и „Крсте Мисирков“ во Кочани

Се санираат тоалетите во училиштата „Никола Карев“ и „Крсте Мисирков“  во Кочани

Во Кочани се започна со санација на тоалетите во  училиштата „Никола Карев“ и „Крсте Мисирков“. Веќе се работи на изведба на комплет нова водоводна инсталација, замена на вратите и плочките...

Read more

Бирократијата кочничар за земјоделците да дојдат до европски пари

Бирократијата кочничар за земјоделците да дојдат до европски пари

Сложената административна процедура, обемната документација за аплицирање е причината за нискиот процент на апликанти за користење на средствата од европските фондови, познати како ИПАРД, тврдат земјоделците и сточарите... „А, имаше...

Read more
Page 1 of 17 1 2 17