Регион

Симулација на пожар и земјотрес во Виница

Симулација на пожар и земјотрес во Виница

Учениците од училиштето „Славчо Стојменски“ од Виница денес беше евакуирано, поради симулација од пожар и земјотрес: „Откако се огласија сирените сите постапија согласно препораките. Имавме и тројца повредени, навреме беа...

Read more

Голем пожар кај Македонска Каменица. Пожарникарите цела ноќ го чуваа селото Саса

Голем пожар кај Македонска Каменица. Пожарникарите цела ноќ го чуваа селото Саса

Голем шумски пожар кај Македонска Каменица. За да го спасат селото Саса, пожарникарите дежураа цела вечер: „Кога пристигнавме пожарот беше во поодмината фаза, наши екипи цела веќер будно ја следеа...

Read more

59-годишен кочанчанец во критична состојба. Пожарникарите го извлекле од куќа што гори

59-годишен кочанчанец во критична состојба. Пожарникарите го извлекле од куќа што гори

59-годишен кочанченаец е во критична состојба и со повеќе повреди и изгореници итно е хопситализиран во Скопје.  Него пожарникарите доцна синоќа го извлекле од куќа што гори: „Интервениравме со едно...

Read more

Иновативен камп: Најдобра идејата за е-тротинет

Иновативен камп: Најдобра идејата за е-тротинет

Бизнис идејата за електричен тротинет или електрични скутери кои ќе влијаат на намлување на загдувањето во поголемите градови, беше оценета како најдобра на третиот по ред Иновативен камп за средношколци...

Read more

Странците го вртат листот. Ќе го прават тоа што за текстилните работници досега не го направиле синдикатот и газдите

Странците го вртат листот. Ќе го прават тоа што за текстилните работници досега не го направиле синдикатот и газдите

Текстилниот кластер  и  големите странски компании  отсега ќе го прават тоа што за тесктилните работници досега не го направиле  ниту синдикатот ниту газдите. Ова синоќа во емисијата Конец на ТВ...

Read more

Мира Дизел „ловела “ во матно. Синот не ги исполнувал условите за вработување тврди Антикорупциска

Мира Дизел „ловела “ во матно. Синот не ги исполнувал условите за вработување тврди Антикорупциска

Мира Дизел „ловела “ во матно. Синот не ги исполнувал условите за вработување.  Оваа информација излезе во јавноста откако  Антикорупциската комисија констатирала неправилности при вработувањето во ЕЛЕМ  на синот на...

Read more
Page 64 of 115 1 63 64 65 115