Регион

Виница ќе инвестира во заштеда на енергија и пари. На три објекти ќе се поставуваат фотоволтаици

Виница ќе инвестира во заштеда на енергија и пари. На три објекти ќе се поставуваат фотоволтаици

Виница ќе инвестира во заштеда на енергија и пари. Со грант од Министерството за финансии Општината ќе поставува фотоволтаични панели на општинската зграда, детската градинка и гимназијата “Ванчо Прке“: Вкупниот...

Read more

Рано утринава Пробиштипјанец со Мерцедес сомлел 4 возила а себе се испратил во Штипската клиничка болница.

Рано утринава Пробиштипјанец со Мерцедес сомлел 4 возила а себе се испратил во  Штипската клиничка болница.

Ноќеска  околу 3 часот 29 годишен Пробиштипјанец  имал  тешка сообраќајна несрека.  Со својот Мерцедес  излетал од  улицата  и удрил во 4 паркирани возила. Три од нив биле Голф а едно...

Read more

Изгоре автомобил во Делчево

Изгоре автомобил во Делчево

Автомобил марка Фолксваген Пасат се запали вчера вечер во центарот на Делчево. По примениот повик  од Територијалната противпожарна единица од Делчево  тројца пожарникари излегле на местото на настанот и во...

Read more

Или државата мами или некој ја мами државата. Како 7 субвенции за еко печки завршија кај три Делчевски семејства

Рано утринава Пробиштипјанец со Мерцедес сомлел 4 возила а себе се испратил во  Штипската клиничка болница.

Дури 7  субвенции за печки на пелети  завршија кај  3  семејства од Делчево,  реагираат огорчено гледачи на ТВ Стар од овој град.  Од нив, стои во  пораката, дури 4 се...

Read more

Волци во близина на штипските села. Засега се само закана. Сточарите на штрек. Дежураат и ноќе

Рано утринава Пробиштипјанец со Мерцедес сомлел 4 возила а себе се испратил во  Штипската клиничка болница.

Штипските сточари се на штрек. Волци се забележани во близина на неколку села во општината. Да, ги гледаме волците. Неколкумина се и се во близина на нашите трла, но засега...

Read more

Фатен крадец во Свети Николе

Фатен крадец во Свети Николе

35-годишен крадец од Свети Николе од вчера е зад решетки. Него полицијата го упасила само неколку денови, откако разбил и ограбил дуќан во центарот на Свети Николе. По туѓото, крадецот...

Read more
Page 75 of 89 1 74 75 76 89