Трамп им порача на Американците: Ако не ме изберете пак за претседател, економијата ја чека крах !

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Американската економија може да доживее невиден крах, ако јас не бидам реизбран на функцијата на претседателските избори во ноември 2020 година, оцени претседателот на САД, Доналд Трамп. – Економијата на...

Read more

На првата миса по пожарот во Нотр Дам, свештениците со заштитни кациги !

На првата миса по пожарот во Нотр Дам, свештениците со заштитни кациги !

Парискиот надбискуп Мишел Аупетит ја одржа првата миса во париската катедрала Нотр Дам, два месеца по разорниот пожар. Само 30-тина верници беа сведоци на овој емотивен момент, а поради безбедносни...

Read more

ВИДЕО: Ситуацијата во Албанија ескалира – Нападнато возилото на премиерот Рама !

ВИДЕО: Ситуацијата во Албанија ескалира – Нападнато возилото на премиерот Рама !

Демонстранти во Албанија фрлајќи камења и други предмети го нападнаа конвојот автомобили во кој беше и албанскиот премиер, Еди Рама, откако се обидоа да го блокираат патот Елсабон – Либражд,...

Read more

САД испраќаат 1000 војници во Полска, Русите порачаа дека џемјата е потенцијална мета за уништување !

САД испраќаат 1000 војници во Полска, Русите порачаа дека џемјата е потенцијална мета за уништување !

Руски пратеници изјавија денес дека новото испраќање на американски војници во Полска, кое го најави американскиот претседател Доналд Трамп, ќе ја присили Москва на одговор, а еден кажа и дека...

Read more

САД: Судири меѓу демонстранти и полицијата по убиство на афро-американец во мемфис !

САД: Судири меѓу демонстранти и полицијата по убиство на афро-американец во мемфис !

Дваесетина полицајци се повреден во судирите со демонстрантите во Мемфис, од кои некои фрлале со камења, откако агентите на шерифската служба застрелале црнец во текот на обидот да го уапсат,...

Read more

На Хрватската граница со БиХ, никнува ограда висока три метри со шилци !

На Хрватската граница со БиХ, никнува ограда висока три метри со шилци !

Хрватска почна да поставува ограда на границата, соопшти хрватското министерство за внатрешни работи. „Министерството за финансии како надлежно тело за изградба и одржување на граничните премини, на барање на министерството...

Read more

Со специјален лет, Франција депортираше 50 Албанци во Тирана !

ВИДЕО: Два дена од Ајфеловата кула може и да се лета ?!

На меѓународниот аеродром во Тирана, со посебен авионски лет француските власти депортираа 50 албански државјани. Реадмисијата е спроведена во соработка меѓу полициите на двете земји, а станува збор за семејства...

Read more

Макрон посакува Меркел да биде нов шеф на европската Влада !

Макрон посакува Меркел да биде нов шеф на европската Влада !

Францускиот претседател, Емануел Макрон, синоќа изјави дека ќе ја поддржи германската канцеларка, Ангела Меркел, да биде шеф на Европската комисија, ако таа сака. Макрон рече дека Европската Унија има потреба...

Read more

Босански средношколец загинал на екскурзија во Прага – Паднал од прозорецот на хотелот !

Босански средношколец загинал на екскурзија во Прага – Паднал од прозорецот на хотелот !

Седумнаесетгодишен ученик на Средното техничко училиште за графички технологии, дијзан и мултимедиа од Илиџа загина по пад од прозорец на хотел во Прага, каде учениците престојувале на екскурзија. Босанското Министерство...

Read more
Page 1 of 70 1 2 70