Меј загуби контрола над пратениците – Парламентот презеде контроал над „Брегзит“ !

Британската премиерка Меј го преживеа гласањето за доверба на Владата !

Со 329 гласови за и 302 гласови против, парламентарците во Велика Британија гласаа за амандманот што го предложи пратеникот Оливер Летвин. Според тој амандман на парламентот му се дозволува да...

Read more

Хеликоптерот на грчкиот премиер Ципрас, испратен со турски воени авиони !

Хеликоптерот на грчкиот премиер Ципрас, испратен со турски воени авиони !

За време на патувањето на премиерот на Грција, Алексис Ципрас кон островот Агатониси, што се наоѓа во близина на Турција, по повод грчкиот национален празник, турски воени авиони го нарушиле...

Read more

ВИДЕО: На денот на независноста на Грција, сакаа да го убијат претседателот Павлопулос !

ВИДЕО: На денот на независноста на Грција, сакаа да го убијат претседателот Павлопулос !

На свеченосат на „Денот на независноста“ на Грција, Грчкиот претседател Прокопис Павлопулос, во моментите кога положи венец пред Споменикот на непознатиот војник, непознат човек се обиде да го пробие кордонот,...

Read more

ВИДЕО: На воената парада, Грците во знак на „пријателството“ пак си ги пееја старите песни за Македонија и „варварите“ од север !

ВИДЕО: На воената парада, Грците во знак на „пријателството“ пак си ги пееја старите песни за Македонија и „варварите“ од север !

Обидот на грчките власти да го забранат пеењето на песната според која Македонците се варвари на парадата во чест на Денот на независноста не успеа. Војниците и насобраниот народ во...

Read more

Трамп е невин ! Нема докази дека Русите биле вмешани во изборите !

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Министерот за правда на САД, Вилијам Бар, објави дека истрагата на специјалниот советник Роберт Милер покажала дека за време на кампањата за претседателските избори, нема докази дека Доналд Трамп и...

Read more

БиХ: Малолетници убиле брачен пар со шрафцигер, па се возеле со нивниот автомобил !

БиХ: Малолетници убиле брачен пар со шрафцигер, па се возеле со нивниот автомобил !

Двајца малолетници, 15 и 16 години, од Босна и Херцеговина, се осомничени дека пред неколку дена извршиле грозоморно убиство на брачен пар од селото Шуматац крај Велика Кладуша. Како што...

Read more

Франција: Од почетокот на протестите, 8700 „Жолти елеци“ се приведени а од нив 2000 добиле затвор !

Египетските власти нема да продаваат „Жолти елеци“ поради стравот од немирите во Париз !

Од почетокот на протестите на „жолтите елеци“ во Франција на 17 ноември 2018 година, па досега, вкупно се приведени 8.700 лица, од кои на над 2.000 им се изречени пресуди...

Read more

САД: Девојка која преживеа масакар во училиште лани, се самоуби !

САД: Девојка која преживеа масакар во училиште лани, се самоуби !

Сиднеј Аиело е девојката која го преживеала масакрот за време на Валентајн 2018 година во училиштето Паркленд, Флорида си го одземала животот минатата недела Нејзината мајка Кара изјави дека девојчето...

Read more

Десетте најбогати семејства во САД поседуваат 500 милијарди долари – Најбогатиот, речиси третина од тие пари !

Десетте најбогати семејства во САД поседуваат 500 милијарди долари – Најбогатиот, речиси третина од тие пари !

Десетте најбогати американски семејства заедно имаат вкупно 530 милијарди долари, стои во извештајот на државниот Институт за политички истражувања. Богатството на секоја од тие „династии“ е од компании кои всушност...

Read more
Page 1 of 41 1 2 41