Грчкиот опозиционер Мицотакис бара предверемни избори во мај заради договорот со Македонија !

Грчката опозиција со порака: „Никогаш нема да го верификуваме договорот од Преспа !“

Лидерот на најголемата опозициска партија во Грција, Нова демократија, Киријакос Мицотакис смета дека парламентарните избори во Грција треба да се одржат заедно со европските во мај оваа година. Тој за...

Read more

ВИДЕО: Климатските разлики се подрастични – Америка мрзне, Австралија врие !

ВИДЕО: Климатските разлики се подрастични – Америка мрзне, Австралија врие !

Америка ја погоди арктички студен бран, кој ги спушти температурите на минус 50 степени Целзиусови, поради што градови на средниот запад скоро престанаа да функционираат, а екстремно студеното време однесе...

Read more

Италијаните заплениле два тона камуфлиран кокаин како сол ! Вредноста е пола милијарда евра !

Италијаните заплениле два тона камуфлиран кокаин како сол ! Вредноста е пола милијарда евра !

Италијанската полиција заплени повеќе од два тона кокаин, што е најголема заплена на дрога во последните 25 години. Дрогата која била откриенa во 60 торби на бродски контејнер на пристаништето...

Read more

ВИДЕО: Специјалци упасија руски пратеник на седница на Парламентот !

ВИДЕО: Специјалци упасија руски пратеник на седница на Парламентот !

Руски пратеник осомничен за нарачување две убиства е уапсен денес во парламентот пред очите на неговите изненадени колеги откако се обидел да избега, во што го спречила претседателката на Советот...

Read more

Бугарија прва даде виза за Македонија да влезе во НАТО !

Бугарија прва даде виза за Македонија да влезе во НАТО !

Владата на Бугарија го одобри нацрт Протоколот на Северноатланската спогодба за пристапување на Македонија во НАТО. Со истата одлука, Советот на министри го овласти привремениот администратор на Постојаната делегација во...

Read more

ВИДЕО: Си ја убил сопругата и дедото, ја ранил бабата, а потоа се самоубил ! Трагична сторија од Дубровник !

ВИДЕО: Си ја убил сопругата и дедото, ја ранил бабата, а потоа се самоубил ! Трагична сторија од Дубровник !

Во стан во Дубровник пронајдени три безживотни тела и ранета жена. Неофицијално мртви се двајца мажи и една жена, а ранета е 74-годишна жена.Жената имала прострелна рана и е надвор...

Read more
Page 113 of 132 1 112 113 114 132